Początek roku to jak zwykle czas wypełniania rocznych zeznań podatkowych. Ale to też możliwość wsparcia organizacji pożytku publicznego, czyli… po prostu można oddać swój 1% na jakiś cel. Zachęcamy, aby oddawać 1% podatku na organizacje z Olsztyna.

Nie wiesz, na kogo oddać 1%? Sprawdź bazę organizacji z Warmii i Mazur, w tym z Olsztyna!

Od 2010 roku samorząd województwa warmińsko-mazurskiego realizuje akcję społeczną, której celem jest promowanie i zachęcanie, w szczególności mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu. W tym roku do włączenia się w akcję zaproszone zostały znane i lubiane osoby, które związane są z naszym regionem i zgodziły się zostać Honorowymi Ambasadorami akcj. Wśród tych osób znaleźli się Iwona Pavlović, Andrzej Matracki i Paweł Matracki, Paweł Woicki, Henryka Bochniarz, Krzysztof Hołowczyc, Norbi i zespół Enej.

W wojewodztwie warmińsko-mazurskim prawo do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych ma ponad 320 organizacji pożytku publicznego.  Z danych pozyskanych z Izby Administracji Skarowej w Olsztynie wynika, że w ubiegłym roku mieszkańcy Warmii i Mazur przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 16,3 mln zł, z czego ponad 4,3 mln zł trafiło do organizacji z naszego regionu.  

Jak przekazać 1%?

W zeznaniu podatkowym nie musimy już podawać nazwy organizacji, którą chcemy wspomóc. Wystarczy, że wpiszemy w odpowiednim miejscu formularza numer KRS organizacji i kwotę, jaką chcemy jej przekazać.

Możemy wskazać np. konkretnego podopiecznego fundacji, który ma dostać nasze pieniądze, cel, na który chcemy aby organizacja przeznaczyła środki. Środki z 1% powinny być przekazane na realizację celów statutowych organizacji.

Sprawdź: http://wspieramregion.pl