10727804_728630593873278_332263400_n

Olsztyn słynie z jezior i lasów. Otaczająca miasto natura to jeden z wielkich atutów stolicy Warmii i Mazur. Wybraliśmy dla Was 5 miejsc, które są idealne na weekendowy spacer.

 1. Jezioro Długie

Po tym, jak wyremontowano nadjeziorne alejki, miejsce to jest jednym z najpiękniejszych w Olsztynie. Nieważne, o której porze dnia tam się wybierzemy – na pewno będziemy zachwyceni. Nad Długie można przyjść z książką, na spacer, ale także pojeździć na rolkach czy rowerze. To ulubione miejsce wielu rodzin.

Spacer dookoła jeziora zajmuje sporo czasu, ale podczas niego możemy podziwiać piękno natury. Linia brzegowa podczas zachodu słońca jest urzekająca. Ponadto możemy tam obserwować liczne ptactwo. Co jakiś czas ustawiono ławeczki, dzięki czemu w każdej chwili możemy odpocząć.

2. Kortowo

Kortowo to nie tylko studenci, ale też piękne alejki spacerowe. Choć miasteczko studenckie da się obejść w kilkanaście, góra kilkadziesiąt minut to podczas takiego spaceru możemy zobaczyć kilka jezior, sporo zwierząt (nie tylko tych leśnych, ale też konie w stadninie) i ciekawą architekturę (w starym Kortowie).

3. Starówka i Park Centralny

Park Centralny to wielka atrakcja w centrum Olsztyna. Gdy uda się połączyć go z Parkiem Podzamcze, wtedy starówka będzie unikatowa na skalę kraju. Jest to bowiem cudowne miejsce, w którym można pospacerować, wypić dobrą kawę lub herbatę i odpocząć na ławce z widokiem na rzekę i zamek.

925237_275888162592811_1208140228_n

4. Park Kusocińskiego

To ulubione miejsce rodzin, starszych osób i miłośników jazdy na rolkach i deskorolce. Nic dziwnego, że Park Kusocińskiego cieszy się taką popularnością. A obecność stawu nadaje temu miejscu spokoju. Jest tam przyjemnie i urzekająco o każdej porze roku.

5. Las Miejski

Niech żałują Ci, którzy nie wybrali się jeszcze na spacer po lesie miejskim. To unikatowe miejsce z wieloma ścieżkami. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Rodziny mogą wybrać się na krótki spacer, który zakończy się piknikiem na terenie stadionu leśnego.