Akademia Przyszłości to program, który pomaga dzieciom radzić sobie w szkole i w życiu. Do początku roku szkolnego zostało coraz mniej czasu, dlatego Akademia szuka w Olsztynie liderów.

Akademia pomaga dzieciom uwierzyć w siebie. Tutorzy pracują z dziećmi i pomagają im w rozwoju. – Poszukujemy liderów-wolontariuszy, młodych ludziom chcących zmieniać świat i zaangażować się – mówi Joanna Miszkiel, koordynator wojewódzki Akademii.

Liderem może zostać osoba, która chce zaangażować się w ciekawy projekt, zmieniać swoje otoczenie, jest dobrze zorganizowana i chętna do nauki. To ważne, bo liderzy nie muszą mieć doświadczenia. Te zbiorą w czasie działania przy projekcie. Czym się zajmuje taki lider? Przede wszystkim zarządzaniem zespołem – kolegium, które złożone jest z dzieci i tutorów. W Olsztynie jest 5 takich kolegiów. Ponadto lider inicjuje wydarzenia, angażuje tutorów i monitoruje postępy dzieci.

Co możesz zyskać? – Na pewno poczucie, że stworzyłeś przestrzeń, w której dzieci uczą się wygrywać w szkole i w życiu – tłumaczy koordynator wojewódzki. – Zapewniamy także udział w szkoleniach i rozwój kompetencji cenionych na rynku pracy: zarządzanie zespołem, komunikacja, motywowanie, wykorzystanie potencjału.

Więcej informacji o byciu liderem można znaleźć na stronie: www.zostantutorem.pl/kim-jest-lider i zgłoś się! Rekrutacja trwa do 2 sierpnia.