BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na artystyczny weekend, podczas którego odbędą się warsztaty graficzne oraz trzecia edycja akcji wymiany książek „Podaj dalej”.

Warsztaty graficzne

23 stycznia (sobota):

Zajęcia, podczas których uczestnicy poznają dwie techniki graficzne – linoryt i monotypię. Warsztaty poprowadzi laureat IX Olsztyńskiego Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta, Wojciech Dzieszkiewicz.

11:00 – 14:00 – warsztaty przeznaczone dla młodzieży i dorosłych
14:30 – 17:30 – warsztaty przeznaczone dla młodzieży i dorosłych

24 stycznia (niedziela):

Warsztaty, podczas których uczestnicy poznają dwie techniki graficzne – linoryt i monotypię. Zajęcia poprowadzi laureat IX Olsztyńskiego Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta, Wojciech Dzieszkiewicz.
11:00 – 14:00 – warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 10+
14:30 – 17:30 – warsztaty przeznaczone dla młodzieży i dorosłych

Ważne informacje:
Galeria zapewnia narzędzia i materiały, tj. dłuta, wałki, szpachle, papier, farbę, linoleum itp.
Koszt warsztatów: 12 zł/os.
Liczba miejsc jest ograniczona i wymagane są wcześniejsze zapisy pod nr. tel.: (89) 522-27-09
Uczestników warsztatu prosimy o przyniesienie ze sobą łyżki stołowej, a także przygotowanie odzieży roboczej/fartucha.

Wojciech Dzieszkiewicz –zajmuje się rysunkiem i grafiką warsztatową. Specjalizuje się w akwaforcie, akwatincie i akwamezzotincie. Głównym motywem jego prac jest zabudowa i architektura miejska. Obecnie realizuje się prowadząc autorską pracownię rysunku malarstwa i grafiki w Olsztynie, gdzie organizuje warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wystawa XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu

To także ostatni weekend, podczas którego mogą Państwo zapoznać się z wystawą pokonkursową XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego – konkursu organizowanego przez naszą galerię od 1975 roku, który cieszy się niesłabnącym uznaniem w graficznym środowisku artystycznym. Serdecznie zapraszamy!

2. „Podaj dalej” vol. 3 – trzecia edycja akcji wymiany książek

To już trzecia edycja akcji, podczas której wymieniamy się książkami w BWA. Wymiana polega na znalezieniu książkom nowego domu. Każda zainteresowana osoba przynosi książki, które już przeczytała i chciałaby je „podać dalej”. Książki umieszczamy w jednym miejscu, skąd inna osoba może je zabrać do domu. Oczywiście, priorytetem są książki o tematyce związanej ze sztuką, ale inne książki są także mile widziane!
Kilka zasad wymiany książek:
1. Przynosimy książki, które nie są zniszczone i przedawnione.
2. Nie przynosimy starych podręczników, poradników, słowników, encyklopedii, słowem – literatury, której chcemy się pozbyć, a mamy świadomość, że raczej nie znajdzie ona nowego domu.
3. Każda osoba ma prawo przynieść i zabrać dowolną ilość książek.
4. Wymiana nie polega na licytacji, książek nie sprzedajemy!
5. Książki przynosimy do BWA w dniu wymiany, tj. 23.01.2016 r.
*Książkami wymieniamy się w godzinach 11:00 – 18:00
*Udział w akcji wymiany książek jest bezpłatny.