Joanna Jędrzejczyk w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się na gali UFC z Carlą Esperzą. Jeśli Asia wygra to do Olsztyna wróci z mistrzowskim pasem.

Asia to wielokrotna mistrzyni świata muay thai. Wie, co znaczy zwyciężać. 14 marca czeka ją jednak prawdziwa przeprawa z Carlą Esperzą. Jeśli wygra ten pojedynek zostanie pierwszą Polką w historii, która zdobyła pas UFC, największej konferencji mieszanych sztuk walk na świecie.

W Stanach to wielkie sportowe widowisko. Nazwisko i sylwetka Asi pojawiają się na billboardach, w dużych stacjach telewizyjnych i plakatach. Nasza zawodniczka ma duże szanse sięgnąć po pas. Amerykanka Esperza ma dotąd bilans 11 zwycięstw i 2 porażki, a pochodząca z Olsztyna wojowniczka 8 zwycięstw i zero porażek. W niesamowitym stylu pokonała już Julianę Limę czy Claudię Gadelhę, jeden z topowych zawodniczek.

W sukces Jędrzejczyk wierzy cały Olsztyn. Na filmie z życzeniami dla Asi nagrali się przedstawiciele różnych klubów sztuk walki, jej przyjaciele i znajomi, olsztyńscy przedsiębiorcy i ludzie kultury. Nagraliśmy ten film specjalnie dla Asi, żeby wiedziała, że podczas gali cały Olsztyn trzyma za nią kciuki!