Po raz kolejny odbędzie się turniej Rolling Spider Cup. Tym razem nie tylko dzieci staną do walki w brazylijskim jiu-jitsu, ale także dorośli.

W poprzedniej edycji startowały dzieci z olsztyńskiego Rolling Spider oraz z klubów ze Szczytna, Mrągowa i taka też była kolejność w klasyfikacji drużynowej.Tym razem mają możliwość rywalizacji również osoby dorosłe. Są to pierwsze takie zawody w Olsztynie. – Niestety kontuzje i choroby wykluczyły z pierwszego turnieju odbywającego się maju uczestników z Żar i z Czech, a budowa linii tramwajowej przeszkodziła wystartować innym olsztyńskim drużynom – mówi Tomasz Pogocki, pomysłodawca Rolling Spider Cup.

Jak zaznaczają organizatorzy, start dla małych wojowników na takich zawodach to przede wszystkim zabawa i możliwość rywalizacji z innymi zawodnikami oraz przełamanie stresu. – tłumaczy organizator turnieju.

Starsi fighterzy otrzymali sposobność zmierzenia się z nowymi przeciwnikami oraz otrzymali kolejny bonus w postaci zaoszczędzenie czasu i finansów, które trzeba zorganizować w przypadku imprez w innych częściach Polski.  Do końca rejestracji zostało ponad 2 tyg., a już wiemy, że 28 listopada zmierzą się ze sobą m.in. zawodnicy ze Szczytna, Kwidzyna, Wejherowa, Torunia i oczywiście nie zabraknie „Spider-ów”. Ekipa Rolling Spider / Checkmat Olsztyn, która na co dzień trenuje w Gimnazjum nr 11 przy ul. Jagiellońskiej, przygotowuje się do turnieju pod okiem Tomasza Pogockiego.

Start turnieju o godzinie 10 w OSW przy ul. Bydgoskiej 33. Wstęp wolny!

Zobaczcie, jak było w ubiegłym roku: http://olsztynzyje.pl/rolling-kids-cup/