Jest śnieg, jest zabawa! Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek na temat tego, co można robić zimą w Olsztynie?

1. Sanki i śnieżki

Taki trochę standard. Ale przecież zjeżdżanie na sankach sprawia frajdę niezależnie od wieku :). A w Olsztynie jest mnóstwo fajnych miejsc do zabaw na śniegu. Bitwę na śnieżki można zorganizować chociażby w Parku Centralnym czy na plaży kortowskiej. A co z sankami? Praktycznie każde osiedle ma swoje miejsce. Dzieciaki uwielbiają tereny między Jarotami a Nagórkami, sporo zjeżdżających można spotkać na Górce Kortowskiej (tu chyba level extreme).

Gdzie jeszcze można zjeżdżać na sankach?

2. Spacer nad jeziorem lub po starówce

To co, że jest zimno. Ale nad jeziorami czy na starówce jest mega klimatycznie. Przyjemnie pochodzić i zobaczyć, jak nasze miasto jest urocze. A jak zmarźniemy to wchodzimy do jakiejś kawiarni i zamawiamy gorące napoje – herbatę, czekoladę, kawę lub grzańca. Możliwości jest wiele – Hangloose, House Cafe, Coffee Station czy Tasbike. Do wyboru, do koloru!

3. Pyszny obiad

Dobry, sycący i regionalny obiad i od razu zima nie jest tak straszna :). Jak wybrać restaurację? Może Wam pomóc naszych cykl – gdzie smacznie zjeść w Olsztynie?

4. Lodowiska

Niewiele miast może pochwalić się kilkoma lodowiskami! A my mamy w różnych miejscach – na Pieczewie, przy Uranii czy nad Jeziorem Długim. Możemy się tym chwalić i oczywiście szlifować swoje umiejętności na lodzie!

5. MEGA MIEJSCA!

Co to są mega miejsca? Każdy ma swoje. Dla nas są to planetarium, BWA czy Planeta 11. Ale każdy z Was ma na pewno swoje miejsca, do których lubi chodzić. Takie własne 🙂