Nasz pierwszy wpis o tym, „gdzie smacznie zjeść w Olsztynie?” okazał się hitem. Podrzucaliście nam swoje propozycje miejsc, w których warto zjeść. Zapraszamy więc do lektury kolejnego wpisu z naszego cyklu.

Zwracamy od razu uwagę, że jest to przewodnik subiektywny, oparty na naszych własnych kulinarnych doświadczeniach we wspomnianych miejscach. W każdym wpisie przedstawimy Wam 4 miejsca.

Sprawdź: Gdzie smacznie zjeść w Olsztynie? – część 1

Prosta 38

Kiedyś w miejscu tej restauracji była bodaj pizzeria. Teraz jest tam restauracja, w której na pewno zjecie smacznie! Byłem tam kilka razy i zawsze dostałem dania dobrze doprawione, zaskakujące i pyszne. Nie znajdziecie tam jednak mega skomplikowanych nazw czy dań – kuchnia jest „prosta”, ale przecież dopóki jest smacznie to nie trzeba nic więcej. Sprawdźcie ich Facebooka

Tabasco Mexico Grill & Bar

Lubicie meksykańskie jedzenie? W sumie to nie ważne, bo po wizycie w Tabasco polubicie. Jest tam fajny klimat, a kucharze potrafią zaskoczyć. Choćby burgerami, które podają z jajecznicą lub z… spaghetti. Brzmi dziwnie, ale jest mega. Obsługa jest przy tym bardzo sympatyczna i z chęcią z Wami pogada :). No i Tabasco w okresie letnim możecie spotkać na Targu Śniadaniowym. Sprawdźcie ich Facebooka.

Restauracja via Napoli

Przyjemna, ciepła knajpka przy ul. Okopowej. Via Napoli słynie z fantastycznej pizzy. Warto wymienić chociażby te z własnymi farszami – pieczarkowym, mięsnym czy z kiełbasą. Ich średnia pizza spokojnie może nasycić każdego. Wielkim atutem restauracji jest też piękny taras, który jest zasłonięty i daje takie fajne odczucie kameralności. Sprawdźcie ich Facebooka.

Na Rogu Czasu

Przenosimy się ze starówki na… Jaroty. Przy ruchliwej ul. Wilczyńskiego znajduje się restauracja Na Rogu Czasu. To miejsce, w którym zjecie pyszne tradycyjne dania w nowoczesnym wydaniu. Na przykład żeberka w sosie barbecue z… twarożkiem śmietankowym. Albo kurczak z puree szpinakowo-truflowym.  To wyróżniająca się restauracja w tej części Olsztyna. Sprawdźcie ich Facebooka.