Odkrywamy kolejne kulinarne miejsca w Olsztynie. Część sami nam polecacie, większość pewnie znacie, ale warto wiedzieć o tym, gdzie smacznie zjeść w Olsztynie!

Zwracamy od razu uwagę, że jest to przewodnik subiektywny, oparty na naszych własnych kulinarnych doświadczeniach we wspomnianych miejscach. W każdym wpisie przedstawimy Wam 4 miejsca.

Sprawdź:

Gdzie smacznie zjeść w Olsztynie? – część 1

Gdzie smacznie zjeść w Olsztynie – część 2

Cudne Manowce

To restauracja, którą najczęściej nam polecaliście. To, co zasługuje na wyróżnienie to m.in. tradycyjny, ale bardzo smaczny żur warmiński, ser kozi solankowy z Morąga, dzyndzałki warmińskie, pierogi z jelenia czy z gęsiną i absolutnie pyszna karkóka pieczona z sosem porzeczkowym na miodzie lipowym. Cudne Manowce serwują też świetne pizze. Do tego wystrój lokalu jest bardzo przyjemny, a lokalizacja wręcz fantastyczna – niby na starówce, ale w takim uroczym zaułku. Zajrzyjcie na ich stronę.

Karczma Jana

Tradycyjna, a w Olsztynie już być może kultowa restauracja. Przede wszystkim – niesamowite miejsce. Karczma mieści się tuż przy moście Jana, nad Łyną. Rewelacyjne miejsce – szczególnie latem. W środku, wystrój… jak w karczmie. No i menu w tym samym stylu z wieloma tradycyjnymi daniami. Warto jednak wspomnieć, że dania często wyróżniają się fajnym zestawieniem smaków. Znajdziecie tam i ryby i dziczyznę. Zajrzyjcie na ich stronę.

Fish Bar

Z zewnątrz szczególnie się nie wyróżnia, choć mieści się przy ul. Kołłątaja. W środku kilka miejsc i menu wypełnione daniami rybnymi. Fish Bar robi za to niesamowitą robotę ze swoimi daniami – przede wszystkim, mają dobre ryby. Po drugie, robią naprawdę smaczne jedzenie. My osobiście wielbimy zupę rybną z pomidorami i… fishburgera 🙂 Zajrzyjcie na ich stronę.