Ostatni weekend listopada zapowiada się naprawdę świetnie jeśli chodzi o koncerty. Każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

KINSKY

miejsce: Nowy AnderGrant
data: 26.11.2015. Start koncertu 20.00
bilety: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu.

https://www.facebook.com/events/1517371041906488/

Kinsky to jedno z najważniejszych zjawisk alternatywnej sceny muzycznej. Legenda miejska głosi, że zespół powstał na przełomie 1991 i 1992 roku z inicjatywy studentów filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Przed zawieszeniem działalności w 1996 roku, Kinsky zdążył wydać jedną, niespełna godzinną płytę – „Copula Mundi”. Mimo to zasłużył na okrzyknięcie go „najbardziej progresywnym zespołem lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju” [„Gazeta Wyborcza”]. Zespół wystąpił w ponad stu miejscach, także poza granicami kraju. Nie były to zwykłe koncerty, raczej multimedialne działania performatywne, łączące wiele dziedzin sztuki.

Zespół unikał typowych wywiadów, zamiast tego tworząc manifesty. Te ideologiczno-artystyczne teksty były odczytywane w mediach i na koncertach grupy. Fragment jednego z nich: „Kinsky prezentuje się pozostawiając dowolność interpretacji i uprawomocniając każdą z nich. Każdy odbiorca jest współtwórcą, gdyż to on napełnia treścią formę podaną przez zespół. Forma ta nie jest ograniczona żadnymi zobowiązaniami strukturalnymi, a więc wydaje się, że liczba interpretacji jest ogromna”.

2015 rok to nowy rozdział w historii Kinsky’ego. Po blisko dwudziestu latach nieobecności i dwóch latach przygotowań zespół powrócił na scenę i komponuje nowe utwory.

The Analogs

miejsce: Nowy AnderGrant
data: 27.11.2015. Start koncertu 19.00
bilety: 30 zł przedsprzedaż, 35zł w dniu koncertu.

https://www.facebook.com/events/1499422037005652/

Koncert z okazji XX-lecia zespołu THE ANALOGS na którym wystąpi również zespół GA GA-ZIELONE ŻABKI oraz suport THE PALE ASS.

THE ANALOGS powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk/streetpunk. Na swoim koncie posiadają wiele płyt oraz setki koncertów zagranych w Polsce oraz w większości krajów Europy. Rok 2015 to obchody 20 lecia istnienia zespołu i z tej okazji OLDSCHOOL RECORDS przygotował serię koncertów, które odbędą się na terenie całej Polski. Na imprezach THE ANALOGS zagrają swoje największe hity z wszystkich dotychczas wydanych płyt.

Poza koncertami ukaże się również kilka wydawnictw na Cd i LP podsumowujących dotychczasową działalność THE ANALOGS.

Donguralesko

miejsce: Nowy AnderGrant
data: 28.11.2015. Start koncertu 20.00
bilety: 35 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu.

https://www.facebook.com/events/595396207274708/

Premierowa trasa koncertowa albumu MAGNUM IGNOTUM. Nowy materiał, nowa jakość, stary skład.

Donguralesko polski raper i producent muzyczny. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1994 roku. Współtworzył takie zespoły jak Rapscalion X, Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel oraz GTW.

xxanaxx

miejsce: Nowy AnderGrant
data: 29.11.2015. Start koncertu 20.00
bilety: 30 zł przedsprzedaż, 35zł w dniu koncertu

https://www.facebook.com/events/1673031896309635/

XXANAXX to w dużym skrócie duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Wszystko zaczęło się gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem, Michał poszukiwał wokalistki o nietypowym głosie. Ich scieżki skrzyżowały się w 2012 skąd nie było już powrotu. Od pierwszych chwil w studio wiedzieli, że chcą razem tworzyć muzykę. Pierwszy singiel zatytułowany “ Disappear” ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 nakładem U Know Me Records ukazała się debiutancka ep’ka zespołu z której znamy także utwory „Broken Hope” czy „Got U Under”. Ich debiutancki album “Triangles”, który był jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów roku ukazał się w maju 2014r. nakładem Warner Music Polska. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez media, fanów oraz polskich jak i zagranicznych artystów, a utwory takie jak „Stay”, „Story” czy „Give U The World” na stałe zagościły w radioodbiornikach. Obecnie zespół od ponad roku owocnie koncertuje w kraju i zagranicą. Wystąpił na największych polskich festiwalach (Open’er, Audioriver, Selector) i kilku europejskich showcase’ach jak The Great Escape, Waves czy Reeperbahn. Na początek 2016 roku planowany jest drugi album w dyskografii zespołu.

KONKURS

Mamy dla Was po dwa pojedyncze bilety na każdy koncert. Żeby je wygrać wystarczy wypełnić prosty formularz, odpowiedzieć na pytanie w nim zawarte i zapisać się do naszego newslettera (poprzez podanie e-maila). Na wasze zgłoszenia czekamy do środy do godziny 20. Wybierzemy po dwie najciekawsze odpowiedzi na każdy koncert!