O Górce Jasia głośno jest od kilku tygodni, a nawet miesięcy. Cały czas trwają konsultacje na temat tego, jak tzw. Górka powinna zostać zagospodarowana. Miasto przygotowało już wstępną koncepcję. Teraz czeka na uwagi mieszkańców.

W przygotowanym raporcie dotyczącym Górki możemy przeczytać: – Proponowana koncepcja zagospodarowania terenu oparta jest na zachowaniu istniejącej zieleni oraz wykorzystaniu naturalnego ukształtowania terenu i ścieżek pieszych zwyczajowo wykorzystywanych przez okolicznych mieszkańców – piszą urzędnicy.

Według ich pomysłu naturalne wzniesienie w tym rejonie w stronę wschodnią wykorzystane zostanie do stworzenia trasy saneczkowej. Na skarpach po obu stronach trasy saneczkowej, montaż platform drewnianych, służących jako miejsca do opalania oraz punkty widokowe.

Proponowane elementy zagospodarowania terenu:
1. Plac zabaw z wyposażeniem, toaletą terenową, otoczony zielenią.
2. Skatepark z widownią, usytuowaną na skarpie.
3. Widownia – ławki od strony południowej skateparku.
4. Siłownia na powietrzu do ćwiczeń- wyposażenie wg możliwości terenowych.
5. Plac wypoczynku biernego nad wodą, powstały po wycięciu fragmentu trzcin. Oczyszczenie brzegu otworzy widok na wodę. Tablica informacyjna dotycząca żyjących gatunków zwierząt.
6. Naturalna altana wśród krzewów wierzby. Wewnątrz krzewów utworzyła się ciekawa przestrzeń z krzewami nad głową w formie altany. Można wykorzystać ten naturalny układ do utworzenia zacisznego kąta z ławeczkami, może stolikiem. Od strony zbiornika wodnego niezbędne będzie wygrodzenie ze względu na bezpieczeństwo dzieci.
7. Teren od wschodu w kierunku zbiornika to teren sportów zimowych, do utrzymania w tym charakterze jako teren saneczkowy. Platformy widokowe, miejsca do opalania na deskach.

KONCEPCJA: http://olsztyn.eu/fileadmin/aktualnosci/prezentacja-spotkanie-gorka-jasia.pdf

Uwagi oraz pomysły zagospodarowania tego terenu prosimy o przesyłanie na adres meblowy: rm@olsztyn.eu