Startują konsultacje społeczne „Pieszy w mieście”. Ich celem jest poznanie opinii mieszkańców na temat komfortu i bezpieczeństwa poruszania się po Olsztynie. W konsultacjach wykorzystane będą narzędzia internetowe zaproponowane przez zespół „W Dialogu” www.wdialogu.uw.edu.pl. Mają one wspierać przejrzystość i rzetelność procesu konsultacji. Między innymi polega to na zebraniu i udostępnieniu mieszkańcom pakietu informacji, które są ważne dla późniejszej dyskusji.

Zapraszamy do udziału w konsultacji materiałów informacyjnych, które przygotował Urząd Miasta w Olsztynie na potrzeby konsultacji „Pieszy w mieście”. Mogą Państwo skomentować przedstawiony materiał i zasugerować jego zmiany. Prosimy o przedstawienie argumentów na poparcie propozycji zmian i uzupełnień w materiałach.

Aby skomentować materiały należy:

1. Zarejestrować się na platformie

2. Dołączyć do komentowania materiałów

Zaraz po otwarciu strony https://testo.dialog.ii.pw.edu.pl/citizen/#/login , poniżej okienek do logowania, znajdują się filmiki instruktażowe, które informują, jak się zarejestrować i jak przystąpić do komentowania materiałów.

Pierwsza runda komentowania materiałów zakończy się 8 maja. Gdyby była potrzeba przedłużenia tego terminu, prosimy o kontakt na adres email: wdialogu@uw.edu.pl.

Zaopiniowanie materiałów informacyjnych przez partnerów społecznych jest gwarantem jakości procesu konsultacji społecznych!

Po zamknięciu konsultacji materiałów informacyjnych, Urząd Miasta przygotuje ich nową, poprawioną wersję, którą będzie można wykorzystać w dyskusjach. Urząd Miasta zaproponował przeprowadzenie równoległych dyskusji za pośrednictwem platformy internetowej oraz podczas bezpośrednich spotkań.

Wnioski będą wspólne i powinny zostać przedstawione w raporcie, do którego uczestnicy debat będą się mogli odnieść w komentarzach.

Będziemy Państwa informować o kolejnych etapach projektu, gdy tylko zakończymy etap konsultowania materiałów.