Kortowiada już niedługo. 18-22 maja Kortowo zamieni się w jedną dużą imprezę. A my przypominamy, co będzie się działo!

Zacznijmy od rzeczy najważniejszych, czyli Górki Kortowskiej. Znamy już line-up. W piątek wystąpią: Natalia Nykiel, Akcent, Hey, Lady Pank, Grubson, Remady & Manu-L, After Party.

W sobotę usłyszymy: Transsexdisco, Gooral i ZPiT Kortowo, Golec uOrkiestrę, Luxtorpedę, zespół Enej, O.S.T.R. i Łąki Łan!

Tak jak co roku, odbędą się też wybory Miss Wenus i Silent Party (18 maj). Co jeszcze będzie się działo? Organizatorzy zapewniają Led Party z Omenem, Taito, Solic, Procop, Fafaq, V_Valdi, Diabllo i Matt5ki. Na Kortofest wystąpi Omni Modo. W namiocie Disco zagrają Gesek, Mejk, Exelent, Czadoman, Mig. Chill stage wypełnią ZKS Squad, Dobra Siła, Sara Szymczak, Chilli Crew, Etna Kontrabande, Naaman, Bethel.

Scena folkowo-szantowa: EKT Gdynia, Babsztyl, Shantaż, Tuhaj Bej, Cezary Makiewicz, Bubliczki. Nie byłoby Kortowiady bez parady wydziałów :). A ta zacznie się w tym roku na starówce. Start na Staromiejskiej, a potem kolejno spacer ulicami Staszica, Szrajbera, Śliwy, Warszawską, Heweliusza, Prawocheńskiego i finał na stadionie UWM!