Po raz kolejny do Olsztyna zawita jeden z czołowych przedstawicieli polskiej muzyki alternatywnej, czyli zespół LAO CHE. Zagrają 26 lutego 2016 roku w Nowym AnderGrancie przy ul.Kołobrzeskiej 32, z najnowszym albumem „Dzieciom” LAO CHE

26 luty 2016, godz.: 21:00 (wstęp od 19:00)
Klub Nowy AnderGrant
Ceny biletów: ulgowe: 40 PLN (w przedsprzedaży) / 45 PLN (w dniu koncertu)”I choć jestem duży, czasem robię się mały,
Choć dzieci się jeszcze nie zorientowały…”

„Dzieciom” to tytuł ostatniej płyty zespołu która bije różne rekordy. W ostatnim czasie krążek osiągnął status platynowej płyty. Byliśmy świadkami istnego oblężenia „Wojenki” na Liście Przebojów Trójki. Prócz tego utworu słuchacze docenili jeszcze 3 inne numery z tego albumu. W rocznym podsumowaniu LP3 Lao che zajęło drugie miejsce. Większość koncertów w kraju zespół wyprzedaje przed ich rozpoczęciem.

Prawdopodobnie teraz będzie podobnie. Zapraszamy!. Choć tytuł płyty nawiązuje do Brzechwy i jego „Brzechwa dzieciom”, to nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu – co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna.
Produkcją albumu zajął się Piotr „Emade” Waglewski, zaś gościnnie w nagraniach udział wzięli Adam Miwiw-Baron i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala (m.in. Mitch & Mitch, Kwadrofonik).**
Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Kilkanaście lat na scenie zaowocowało błyskotliwym i różnorodnym materiałem. Lao Che jest fenomenem na polskiej scenie muzycznej – wymyka się wszelkim kwalifikacjom gatunkowym, swobodnie zmieniając stylistykę. Do tego należy dołożyć intertekstualne zabawy słowem, niebanalny przekaz i nieustanne eksperymenty muzyczne.

Mariusz „Denat” Denst – sampler, animacja
Hubert „Spięty” Dobaczewski – śpiew, gitara rytmiczna
Michał „Dimon” Jastrzębski – perkusja
Filip „Wieża” Różański – instrumenty klawiszowe
Rafał „Żubr” Borycki – gitara basowa
Maciek „Trocki” Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne

Każda wcześniejsza płyta grupy zdobywała ogromne uznanie u fanów i krytyków muzycznych. Lao Che jest jednym z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce. Zespół koncertował na praktycznie wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce, a także na scenach w Niemczech, Czechach, na Litwie oraz w Anglii, Irlandii i Irlandii Północnej. Lao Che to coś więcej niż tylko świetna i niepowtarzalna muzyka, która łączy w sobie naleciałości rożnych gatunków muzycznych: rocka, elektroniki, funku czy hip hopu. To również wyjątkowe teksty Huberta Dobaczewskiego.

Za sprawą płyty „Powstanie Warszawskie” zespół został nagrodzony min. przez Gazetę Wyborczą jako Wydarzenie Muzyczne nr 1 w muzyce z 2005 roku, słuchacze radiowej „Trójki” uznali „Powstanie…” Albumem roku. We wrześniu 2008 roku za płytę „Gospel” zespół otrzymał od radiowej Trójki nagrodę „Mateusza 2008” uważaną za jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce. W grudniu 2008 zespół otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego -„Na uznanie zasługuje twórczość zespołu inspirowana tematami historycznymi związanymi z narodem polskim i jego dziejami, charakteryzująca się ciekawą i nietuzinkową oprawą muzyczną, która wnosi nową wartość do polskiej sceny muzycznej” W sierpniu 2010 zespól otrzymał Nagrody m. st. Warszawy dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki. We wrześniu 2010 teledysk do utworu „Życie jest jak tramwaj” zdobył nagrodę za najlepszą animacje na Festiwalu Filmów Yach w Gdyni. W roku 2011 zespól odbył wspólną trasę koncertową z zespołem Czesław Śpiewa, która okazała się ogromnym sukcesem. W 7 koncertach wzięło udział ponad 8 tysięcy publiczności. Ponadto zespól Lao Che został zaproszony do udziału w trasie koncertowej „Męskie Granie”, wspólnie z Voo Voo, Lechem Janerka, Leszkiem Możdżerem i innymi Artystami.

https://www.youtube.com/watch?v=L8cxHoNads4

VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. Pierwsze płyty nie wydostały się poza grono jego przyjaciół i wspólników w zajawce. VNM zdobył pewien rozgłos dopiero w 2005 roku, kiedy ze swoim składem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo organizowany przez szczecińską audycję radiową Wudoo. Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał „Na Szlaku Po Czek”, który był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców polskiej sceny rap. Album ten ugruntował mocną pozycję rapera w podziemiu. Słuchacze twierdzą, że VNM zdefiniował tą płytą znaczenie słów „punchline” i „metafora” w polskim rapie. Jego talent dostrzegł wtedy Sokół (Zip Skład, WWO, TPWC) i zaproponował nagranie wspólnego kawałka „Nie muszę”, który słuchacze mogli usłyszeć na początku 2008 roku. Rok później ukazała się najnowsza produkcja rapera – „Niuskul Mixtape 2009”. W tym samym roku VNM wziął udział w nagraniach składanki „Prosto Mixtape 600V” – kultowej pozycji w katalogu Prosto Label. Wraz z Sokołem i DJ-em 600V jest gospodarzem tego projektu. Po premierze Mixtape’u w kwietniu 2010 zagrał w tym składzie kilka świetnie przyjętych koncertów. 2010 rok to zwrot w karierze VNM-a. W lipcu podpisał swój pierwszy w życiu kontrakt z wytwórnią płytową. Jego dziesiąty już, a zarazem pierwszy oficjalnie wydany album, ukazał się 17.01.2011.

VNM to pierwszy i jak na razie jedyny raper w historii naszego kraju, który, nie mając na koncie oficjalnie wydanej płyty, znalazł się na okładce hiphopowego pisma (Magazyn Hip Hop #52, grudzień 2007). Warto również dodać, że jego oficjalny profil na MySpace (http://www.myspace.com/vnmnspc) ma już ponad 500 tys wyświetleń. VNM w ciągu swej dziesięcioletniej działalności występował we wspólnych kawałkach między innymi z Sokołem, HIFI Bandą, Pezetem, Mesem, Fokusem, Donguralesko, Małolatem, Onarem, Pyskatym, Eldo, Erosem, z DJ-ami: Twisterem, Ike, Medykiem i Proxem, na bitach producentów: 7inch (Niemcy), Drumkidz (Niemcy), Matheo, SoDrumatic, Magiery, DJ-a Story, R.J. Majewskiego czy Kazzushiego.

W swoich kawałkach VNM stawia na skomplikowane schematy rymów, zabawę słowem i oryginalne flow. Wychodzi z założenia, że jako raper musi wciąż poszukiwać nowych rozwiązań wokalno-rytmicznych, a nie tylko umieć „nawinąć pod każdy bit”. Inspiruje się głównie dokonaniami artystów zza oceanu, takich jak: Papoose, J. Cole, Kendrick Lamar, Emilio Rojas i inni.

https://www.youtube.com/watch?v=KcjVjugBp94

BILETY DO WYGRANIA 🙂