27 lutego (piątek) w olsztyńskim klubie Amnezja odbędzie się koncert Leny Romul, promujący jej drugi autorski album „Pegaz„.

Lena Romul to poznanianka urodzona w roku 90-tym. Wokalistka, saksofonistka, autorka muzyki i tekstów, które wykonuje. Zadebiutowała podwójnym albumem „Industrialnie/Instynktownie” (2013), w listopadzie 2014 roku wydała kolejny album „PEGAZ” – obie produkcje nakładem niezależnego wydawnictwa Captain Earth. Lena znana jest szerszej publiczności z finału IV edycji programu „Mam Talent”. Otrzymała, jako pierwsza kobieta w historii, główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Jazz Juniors w roku 2009 przyznanej m.in. przez Leszka Możdzera i Adama Pierończyka.

Oprócz koncertowania z autorskim materiałem w całej Polsce oraz bycia od roku rezydentką w warszawskim Syrenim Śpiewie (Grupa Warszawa) wspierała i wspiera nadal różnorodnych artystów na scenie i w studio: Wojtek Pilichowski, Marika, Ras Luta, Junior Stress, Duberman, Hanna Banaszak, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski.

Podczas koncertu z materiałem z płyty „Pegaz” na scenie towarzyszą Lenie muzycy m.in.: Kasi Kowalskiej, Mikromusic, Vavamuffin – Jerzy Markuszewski (perkusja) , Patryk Kraśniewski ( instrumenty klawiszowe ), Grzegorz Piasecki ( kontrabas, gitara basowa).

Obserwujcie nas regularnie. Niedługo będziemy mieli dla Was konkurs związany z koncertem Leny!