Młodzi olsztyniacy, którzy zainicjowali projekt Olsztyn 2.0, teraz potrzebują wsparcia mieszkańców Olsztyna.

Projekt Olsztyn 2.0 powstał około 2 lata temu w ramach konkursu „Zwolnieni z Teorii”. Licealiści od samego początku pokazywali, że Olsztyn to fajne miasto i jak sami mówią miasto 3p, czyli przyszłości, potencjału i perspektyw. W ramach projektu powstała seria vlepek, a potem tekstów „Dumni z Olsztyna”. Oprócz tego, młodzi ludzie nagrali sporo materiałów wideo – sondy miejskie, timelapse czy rozmowa z Hołkiem.

Teraz zapaleńcy potrzebują wsparcia. Chcą wydać przewodnik miejski stworzony przez młodych ludzi. – Stworzymy mapę/przewodnik dla młodych turystów odwiedzających nasze miasto. Oddamy w niej lokalnego ducha młodzieży i rytm miasta – zapowiadają organizatorzy.

Zaangażujemy lokalną młodzież w stworzenie mapy miejsc, w których bije serce Olsztyna. Nie chcemy zrobić kolejnej mapy pokazującej lokale, których właściciele zapłacili za to, żeby się na niej znaleźć. Chcemy oddać ducha tej najbardziej tętniącej życiem grupy wiekowej miasta, pokazać to, co kochamy w grodzie nad Łyną i z czego jesteśmy dumni. Mapy-przewodniki, które stworzymy, będą dostępne ZA DARMO w całym Olsztynie, w lokalach i miejscach, gdzie mogą natknąć się na nie młodzi odwiedzający.

Aby zagłosować wystarczy wejść na stronę konkursu Lech Starter i oddać na nich głos. Codziennie można to zrobić raz.

Patryk Jarmakowicz z zespołu Olsztyn 2.0 tłumaczy: – Od dłuższego czasu widzimy, że Olsztyn staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla młodych. Mamy w końcu Kortowo, CRS Ukiel, świetne lokale na starówce i wspaniałych ludzi. Jednak jeśli jesteś turystą nieznającym tu nikogo, nie masz tak łatwo, spora część najlepszych miejscówek wygląda bardzo niepozornie. Chcemy pomóc innym młodym, którzy przyjeżdżają do naszego pięknego miasta znaleźć tutaj coś dla siebie i pokochać je tak bardzo jak kochamy my – młodzi olsztyniacy. 

Przewodnik ma zostać wydany w papierze. – Poręczna wersja kieszonkowa z przystępnymi grafikami, tak się pokazuje najfajniejsze miejsca. I mówiąc najfajniejsze nie mam na myśli tylko zabytków, kościołów i parkingów, które można zobaczyć na tradycyjnej turystycznej mapie. Duch miasta jest tam, gdzie sami z przyjemnością chodzą jego mieszkańcy. Pokażemy turystom najlepsze miejsca na randkę, tanie i dobre jedzenie, niekonwencjonalne spędzenie czasu, trasy rowerowe z nieziemskimi widokami czy też opiszemy trochę lokalnych zwyczajów. Chcemy też poświęcić specjalną sekcję dla samego Kortowa. Nasz kampus jest wyjątkowy i warto go pokazywać – wyjaśnia Patryk.

 

Tu można zagłosować: http://lechstarter.urbanforms.org/projekt/382/olsztyn-2-0-uzyj-tego-mapa-przewodnik