Nowy seans „Nasz Wszechświat” w technologii fulldome, do tego możliwość obejrzenia kolekcji meteorytów i fragmentu meteorytu z Księżyca. Planetarium zaprasza na premierowe pokazy w wyjątkowym stylu i klimacie.
Nocne niebo, piękne i tajemnicze, od niepamiętnych czasów było obiektem podziwu człowieka i wyzwaniem dla jego intelektu starającego się pojąć jakie jest jego miejsce w bezmiarze Kosmosu. Fuldomowy film „Nasz Wszechświat” to kosmiczna podróż, którą zaczynamy w najbliższym otoczeniu Ziemi odwiedzając obiekty Układu Słonecznego, aby następnie udać się dalej, do obszarów, w których rodzą się i umierają gwiazdy i jeszcze dalej aż poza krańce Drogi Mlecznej w bezkresne przestrzenie oddzielające gwiezdne wyspy – obce galaktyki.
Jednocześnie uczestniczymy w swoistej podróży w czasie od mitów i teorii starożytnych greckich astronomów, aż po kształtujące naszą wiedzę o Wszechświecie obrazy rejestrowane przez największe współczesne teleskopy.
Pokaz, którego oryginalny tytuł brzmi: „From Earth to the Universe” wyprodukowany został przez ESO Supernova Planetarium, wyreżyserował go młody grecki reżyser Theofanis N. Matsopoulos, a ścieżka dźwiękowa jest autorstwa norweskiego kompozytora Johana B. Monella.
Premiera nowego seansu odbędzie się 24 października 2015 roku. Tego dnia odbędą się 4 seanse (o godz. 12:00, 13:00, 14:00 oraz 18:00). Premierze będą towarzyszyć również dodatkowe atrakcje:
• wystawa prywatnej kolekcji meteorytów z unikatowymi okazami, m.in. fragment meteorytu z Księżyca. Możliwość porozmawiania z ekspertem w dziedzinie meteorytyki,
• w związku z przystąpieniem Polski do ESO gościć będziemy przedstawiciela ESO w Polsce,
• stanowiska z atrakcjami dla dzieci.
Na stałe seans wejdzie do programu w listopadzie.
Bilety można zarezerwować za pośrednictwem strony: rezerwacje.planetarium.olsztyn.pl oraz nabyć w kasie Planetarium.