Główna atrakcja tegorocznej edycji to 2 dniowe Targi Motoryzacyjne oraz Tuningowe, zlokalizowane na dachu GALERII WARMIŃSKIEJ w Olsztynie! A także nocne wyścigi samochodowe na 1/8 mili oraz pokazy stuntu i driftu!

Targi

Cały teren dachu zostanie podzielony na 2 strefy. Pierwsza o powierzchni blisko 10 000m2 zostanie przeznaczona na strefę targową. Pojawi się prawie 40 wystawców, którzy zaprezentują swoją szeroką ofertę.

Wyścigi

Pierwszego dnia targów odbędą wyścigi na 1/8 mili. Zawodnicy zmierzą się w wyścigu na ul. Sikorskiego w godzinach popołudniowych oraz nocnych. Tak jak do tej pory wyścigi zaczną się o 16:00, a zakończą o północy. Na linii startu stanie 100 załóg z całej Polski.

Samochody zawodników będzie można podziwiać w parku maszyn, który powstanie na dachu Galerii Warmińskiej. Będzie to paddock rodem z największych torów wyścigowych. Powstanie tam przestrzeń serwisowa wszystkich 100 załóg biorących udział w wyścigach na 1/8 mili oraz park maszyn do driftu.

Drift i stunt

Atrakcją drugiego dnia imprezy NIGHT POWER będzie drifting w wykonaniu jednej z najlepszych ekip w Polsce – STW Drift Team. Na dachu Galerii Warmińskiej zostanie przygotowany tor driftingowy w klimacie filmu Szybcy i Wściekli Tokyo Drift. Pojawią się także polskie gwiazdy stutntu, udowadniając, że drifting można uprawiać nie tylko samochodem.

Strefa dla dzieci

Najmłodsi znajdą atrakcje przygotowane specjalnie dla nich. Na dachu Galerii powstanie strefa specjalnie dla nich: dmuchańce, waterball a także tor do wyścigów Carrera, gdzie młodzi miłośnicy motoryzacji, i nie tyko, będą mogli spróbować swoich sił w  wyścigu. Dzieci do lat 4 na teren imprezy wchodzą bezpłatnie.

Logistyka

W związku z wyścigami oraz budową zabezpieczeń wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Sikorskiego. W piątek od 22:00 rozpocznie się budowa zabezpieczeń na ul. Sikorskiego i wystąpią utrudnienia w ruchu na odcinku od ul. Tuwima do Dywizjonu 303. W sobotę (11.06) ulica Sikorskiego na w/w odcinku zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu od godziny 10:00 do niedzieli (12.06) do 6:00. W związku ze zmianą organizacji skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Tuwima, olsztyński ZDZiT skieruje specjalnie przeszkolonych pracowników do ręcznego sterowania światłami na skrzyżowaniu, więc „światło zielone” nie będzie zapalało się automatycznie tylko płynność ruchu będzie sterowana z centrum ITS, aby ruch odbywał się bardzo sprawnie. Dodatkowo uruchomionych zostanie więcej połączeń tramwajowych i autobusowych oraz zostaną wydłużone godziny pracy niektórych linii autobusowych aby każdy bez przeszkód mógł dotrzeć na teren imprezy oraz dojechać do domu po imprezie. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem imprezy oraz ograniczoną ilością parkingów w okolicy zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej, a zmotoryzowanych do pozostawiania samochodów na parkingach Galerii Warmińskiej oraz sklepu Real.

mapa-imprezy mapa-ulicy

Komunikacja miejska

W sobotę 11 czerwca Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zwiększy częstotliwość kursowania linii tramwajowej 3 – w godzinach 15:00–21:00 tramwaje będą odjeżdżać z przystanków co 20 min. Wspólnie z pozostałymi liniami tramwajowymi 1 i 2, umożliwi to szybki dojazd na imprezę NIGHT POWER z Dworca Głównego i Śródmieścia oraz z Kortowa i Jarot.
Tramwaje linii 1 i 2 będą kursowały dłużej niż zwykle – z przystanku GALERIA WARMIŃSKA ostatni tramwaj w kierunku Jarot odjedzie o godz. 0:01, natomiast w kierunku Śródmieścia o godz. 0:31 – umożliwiając tym samym powrót z imprezy.
Odcinek ul. Sikorskiego, na którym będą odbywały się wyścigi – od skrzyżowania z ul. Tuwima i Synów Pułku do skrzyżowania z ul. Dywizjonu 303 – zostanie zamknięty dla ruchu od około godziny 10:00 w sobotę 11 czerwca, do około godziny 6:00 w niedzielę 12 czerwca. W tym czasie autobusy linii 127 zostaną skierowane na trasę objazdową:
-> w kierunku krańca WITOSA, od skrzyżowania Pstrowskiego/Sikorskiego/Obiegowa: Pstrowskiego – Synów Pułku – Sikorskiego – Wilczyńskiego i dalej swoją trasą
-> w kierunku REDYKAJN, od skrzyżowania Sikorskiego/Tuwima/Synów Pułku: Synów Pułku – Pstrowskiego – Niepodległości i dalej swoją trasą
Na trasie objazdu obowiązują wszystkie napotkane przystanki.
Zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanków autobusowych:
-> GALERIA WARMIŃSKA na ul. Sikorskiego w kierunku ul. Pstrowskiego, za skrzyżowaniem z ul. Tuwima i Synów Pułku
-> SIKORSKIEGO-OGRODY na ul. Sikorskiego w obu kierunkach
-> DYWIZJONU 303 na ul. Sikorskiego w obu kierunkach – wyłącznie dla linii autobusowej 127
Podczas zamknięcia odcinka ul. Sikorskiego funkcjonowanie przystanków tramwajowych pozostaje bez zmian.

Wystawcy

Agroma Olsztyn Grupa Sznajder jest przedsiębiorstwem o ugruntowanej pozycji na rynku technicznego zaopatrzenia rolnictwa. W świadomości Polaków jesteśmy już od 1949 roku, Swoją działalność prowadzimy na terenie północnej Polski, posiadamy sklepy w siedmiu województwach. Nasza sieć sprzedaży liczy obecnie 41 sklepów.

Predko Racing Nasza firma posiada 20-sto letnie doświadczenie w montażu oraz serwisie instalacji gazowych, jak i we wszelkich naprawach aut osobowych oraz dostawczych.

BUD-WIL Nasza firma ma trzy podstawowe profile działalności: projektowanie, sprzedaż i montaż profesjonalnych systemów car-audio oraz multimediów samochodowych na bazie sprzętu najwyższej klasy, hurtowa sprzedaż car-audio, zabezpieczeń samochodowych, nawigacji oraz sprzętu CB, asystentów parkowania itp.  Jesteśmy autoryzowanym dealerem SONY , ALPINE, DD AUDIO, FOCAL,  JL AUDIO, MOREL, YANOSIK, COYOTE oraz adaptacje, zmiany przeznaczenia i stylizacje wnętrz pojazdów oraz usługi tapicerskie.

BMW Zdunek Na stoisku: BMW X1, BMW X5 oraz elektryczne BMW i3 a 2 motocykle BMW.

W ofercie BIG Autohandel znajdują się wszystkie samochody marki Ford obecne w ofercie Ford Polska. Firma zatrudnia profesjonalnych handlowców, których wiedza na temat produktu i jakość przekazywanych informacji sprawiają, że każdy Klient jest obsługiwany z największą starannością i indywidualnym podejściem. Handlowcy doradzą odwiedzającym nasze salony nie tylko model i dodatkowe wyposażenie, ale również służą pomocą w wyborze warunków finansowania zakupu oraz w kwestii ubezpieczenia.

WWW.FMIC.PL – największy wybór łączników silikonowych, intercoolerów oraz wszystkich pozostałych części niezbędnych do montażu turbo i kompresora, a także szeroki wybór turbosprężarek, kutych elementów silnika, sprzęgieł itd. Na naszych częściach swoje tytuły zdobywali driftingowi mistrzowie Polski ostatnich 10 lat, mistrz Europy w rallycrossie Łukasz Zoll, a demo car Opel TSUNAMI Calibra generuje moc blisko 2000km !!!

3 Mazurski Piknik Motoryzacyjny 2 lipca – Targowisko Miejskie w Ełku. Startujemy o godzinie 11.00. Atrakcje: wystawa aut salonowych, aut tuningowanych, aut klasycznych, pokazy straży pożarnej, symulatory dachowania i zderzeń. Wartościowe nagrody, konkursy show&shine, najładniejsza felga, najniższe auto, car limbo. Zapraszamy!

POLBRUK S.A. – największy działający od 25 lat na polskim rynku producent kostki brukowej Firma jest częścią międzynarodowego koncernu CRH plc – jeden z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Wsparcie ze strony lidera pozwala nam wciąż się rozwijać i wprowadzać na rynek produkty, które będą spełniać oczekiwania Klientów i Partnerów pod względem jakości i komfortu życia.

RACHLEX.pl – Nasze biuro rachunkowe prowadzi usługi księgowe dla podmiotów jednoosobowych, spółek cywilnych, jawnych oraz firm prawa handlowego. Kompleksowa oferta powoduje redukcję kosztów w porównaniu z utrzymywaniem w firmie etatów księgowych, przejęcie większości obowiązków w trakcie kontroli, możliwość skorzystania z usług doradcy podatkowego a także bezpieczeństwo ze względu na posiadane ubezpieczenie z tytułu świadczonych usług księgowych i doradztwa podatkowego.

Racing Logistics Performance – profesjonalne oklejanie samochodów. Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych aplikatorów. Od kilku lat zmieniamy kolory aut, a naszą specjalnością są trudne i nietypowe projekty. Lubimy wyzwania, a nasze doświadczenie zdobyliśmy oklejając głównie auta wyścigowe i luksusowe.

Texaco – marka Chevron – obejmuje wszechstronną gamę środków smarnych zapewniających pojazdom, maszynom i urządzeniom wysoką wydajność, ochronę i niezawodność, której można oczekiwać korzystając z godnej zaufania marki Texaco, Havoline, Ursa, HDAX i Techron. Wszystkie produkty Texaco mające zastosowanie w szerokiej gamie silników i przekładni, płyny do chłodnic oraz przemysłowe środki smarne są tak opracowywane i rozwijane, by uzyskiwały zatwierdzenia ACEA, API oraz producentów OEM, a także odpowiadały wymaganiom specyfikacji klientów i producentów OEM na całym świecie.

Select Automotive – największy broker aut luksusowych w Europie. W ofercie takie marki jak BMW, AUDI, MERCEDES, PORSCHE, VOLVO, JAGUAR, RANGE ROVER. Rabaty do 30% w stosunku do cen detalicznych w Polsce. Nasza firma to zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w modyfikacjach i tuningu samochodów.
Modyfikacje aut to nasza pasja, dlatego nasze projekty wyróżniają się profesjonalnym podejściem, wyjątkową jakością i wnikliwą analizą, w celu zaspokojenia potrzeb nie tylko najbardziej wymagających klientów, ale również samych siebie.
Niektóre z naszych projektów były budowane z komponentów własnej produkcji, są wyjątkowe i nie mają analogów nie tylko w Polsce, ale również na świecie.
Jeśli wiesz dokładnie co chcesz, zbudujemy to dla Ciebie!

Serwis StrefaOpon.eu istnieje od czerwca 2010 roku na ul. Gdyńskiej 19 w Olsztynie ( os. Mazurskie, przy wyjeździe na Szczytno). Zajmujemy się profesjonalną wymianą opon w samochodach osobowych, SUV i 4X4 oraz dostawczych.  Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem producentów opon i felg takich jak: Opony: Bridgestone, Continental, Dunlop, Good Year, Nokian, Pirelli, Vredestein, Hankook, Michelin, Falken. Felgi: OZ, AEZ, DOTZ, MAK, Alutec, Ronal, MSW

Truck Motor to firma z ogromnym doświadczeniem w branży wózków, działamy już od ponad 20 lat. Oferujemy profesjonalny serwis wózków widłowych wszystkich marek, naprawy i regeneracje siłowników hydraulicznych oraz obsługę platform załadowczych. Od 2012 roku jesteśmy autoryzowanym dealerem wózków HELI!

 W&M Opony Bieżnikowane Nasza firma od 1977 roku produkuje opony bieżnikowane, prowadzi wulkanizację oraz serwis ogumienia. VOYTEX – TROFEA SPORTOWE – PRODUCENT TROFEÓW SPORTOWYCH. HURT, DETAL, PRODUKCJA

TOYOTA MIR-WIT Olsztyn Autoryzowana Stacji Dealerska MIR-WIT Olsztyn od ponad 20 lat oferuje na rynku olsztyńskim: sprzedaż samochodów nowych  marek TOYOTA i LEXUS, sprzedaż samochodów używanych, najwyższą jakość usług serwisowych, blacharsko- lakierniczych, sprzedaż oryginalnych części i akcesoriów, sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych, sprzedaż produktów  finansowych

RM Motors – sportowe układy wydechowe

ALCAR SP. Z O.O Nasz Salon Renault został najlepszym salonem w Polsce w Wielkim Teście Salonów przeprowadzonym przez tygodnik Autoświat w 2015 roku , uzyskaliśmy maksymalną ocenę 200 pkt. W każdym salonie (było ich w sumie 216) tajemniczy klient oceniał trzy duże kategorie: organizacja salonu, jakość obsługi i jazda próbna, które były rozpisane na kilkadziesiąt szczegółowych podpunktów

RALLYTEC POLARIS OLSZTYN FIRMA ZAJMUJE SIE KOMPLEKSOWĄ SPRZEDAŻĄ POJAZDÓW MARKI POLARIS. PROWADZIMY PROFESJONALNY SERVIS I OBSŁUGĘ POJAZDÓW POGWARANCYJNYCH

AKUMAR to zespół pozytywnie naładowanych profesjonalistów z doświadczeniem w sprzedaży akumulatorów i prostowników. Prowadzimy sprzedaż hurtową oraz sieć własnych sklepów detalicznych. Jesteśmy dystrybutorem amerykańskich akumulatorów OPTIMA i DURACELL, prostowników FERVE, CTEK, DEKA.  AKUMAR to gwarancja zadowolenia. Zapraszamy do współpracy.

EDUDRIFTRING.PL / APP Sp. z o.o. jest generalnym dystrybutorem edukacyjnych nakładek na koła Edu Drift Ring. Oferta kierowana jest do użytkowników indywidualnych jak i do firm event’owych oraz ośrodków doskonalenia jazdy.

Carrera identyfikuje “Motorsport w domu” już od 1963 roku, elektryzując generacje entuzjastów wyścigów samochodowych na całym świecie. Najlepsza jakość, innowacyjna technologia i zapierająca dech w piersiach atmosfera przyciąga na tor Carrery fanów w każdym wieku i obiecuje niezwykły poziom zabawy w każdym domu.

Samochody dla nastolatków – dozwolone od lat 14 ! CHATENET Polska / APP Sp. z o.o. jest wyłącznym importerem i generalnym dystrybutorem samochodów dla nastolatków francuskiej firmy AUTOMOBILES CHATENET. Oferta obejmuje pojazdy kategorii homologacyjnej L6e (prawo jazdy AM) oraz L7e (prawo jazdy B1). Pojazdy dostępne są w

Peiying to producent sprzętu car audio obecny na polskim rynku od 2002 roku, który poprzez stałe ulepszanie swoich urządzeń oraz poszerzanie oferty produktowej, osiągnął pozycję doskonale rozpoznawalnej marki, której zaufały tysiące klientów. W sklepie ImportTuningShop.pl znajdą Państwo gadżety motoryzacyjne, autokosmetyki oraz części i akcesoria do tuningu. Tuning jest naszą pasją, dlatego do każdego klienta i jego auta podchodzimy indywidualnie. Zapraszamy do współpracy i kontaktu.

Marcin Kondratowicz Transport Przewóz osób Olsztyn <-> Lotnisko (Modlin, Chopina, Szymany, Gdańsk) Spod domu na lotnisko i z powrotem!

LoudCustoms Oferujemy budowę układów wydechowych od podstaw w oparciu o podzespoły MagnaFlow (jesteśmy autoryzowani na Pomorze), montaż doładowania w silnikach wolnossących, a także usługi mechaniki pojazdowej. Współpracujemy z wieloma czołowymi producentami.

MotoBracia to grupa motocyklistów i quadowców oraz miłośników tych pojazdów z regionu Warmińsko-Mazurskiego.

Oldtimer Squad to ekipa entuzjastów mocnego brzmienia. Specjalizujemy się w nietypowych systemach car audio oraz renowacji klasycznych pojazdów. Projektujemy i wykonujemy zabudowy bagażników oraz paneli drzwiowych. Masz dość płaskiego brzmienia w samochodzie ? Pragniesz przywrócić blask swojemu klasykowi ? Zapraszamy do współpracy.

OXIMO® producent wycieraczek do szyb samochodowych, OXIMO® jest liderem branży wycieraczek do szyb samochodowych w Polsce funkcjonującym od 2009 roku. W tym czasie staliśmy się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży motoryzacyjnej. Innowacyjne rozwiązania oraz setki pozycji produktowych pozwalają nam zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

DTK Racing Team Poland Team wyścigowy ma na swoim koncie wiele startów w europejskich zawodach kartingowych i samochodowych. Międzynarodowe Kartingowe Mistrzostwa Polski 2013 – v-ve mistrz Polski w klasie KZ2, a także Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015 – obecny mistrz Polski.

Volkswagen Wimar Nasza pasja, Twoje zadowolenie. Z radością przygotujemy dla Państwa nowego, wymarzonego Volkswagena, a następnie zadbamy o jego stan, tak aby jeździł jak nowy przez długie lata. Państwa satysfakcja to dla nas sprawa priorytetowa, a samochody są naszą pasją od lat.