Ostatni raz o nowościach w Olsztynie informowaliśmy w październiku. Od tego czasu, otworzyło się jednak kilka ciekawych miejsc.

Poprzedni wpis: Sześć nowych miejsc w Olsztynie

Pijana Czapla

Nowy pub, który pojawił się na starówce. 20 kranów, a z każdego leje się inne piwo! Każdy miłośnik dobrego piwa znajdzie tu coś dla siebie. Czapla ma w obsadzie piwa Browaru Kormoran, ale też coś od innych browarów regionalnych i rzemieślniczych. Całość w wyjątkowej scenerii – tuż przy moście Jana, nad samą Łyną, ale też zdala od zgiełku ulicy. Zapowiada się fajne miejsce, szczególnie latem z możliwością posiedzenia nad rzeką.

Lokal znajduje się przy ul. Górnej 1. 

Facebook: https://www.facebook.com/pijanaczapla/

ROLKI

ROLKI przebojem wystartowały. Przez pierwsze dni, kolejka ustawiała się dobre kilka metrów od wejścia do lokalu. Rolki to sushi w innym wydaniu. Nie musimy bawić się przy nich z patyczkami, tylko możemy je spokojnie wziąć do ręki. Oczywiście, właściciele stawiają na wysokie jakościowo i przede wszystkim zdrowe produkty i kompozycje. Możecie więc spróbować rolek z łososiem, kurczakiem, krewetką czy tuńczykiem. A oprócz tego zamówić zupę, sałatkę i pudding chia. 

Lokal znajduje się przy ul. Mochnackiego 5/1.

Facebook: https://www.facebook.com/rolki.ol/

Niebo w mieście

Nowa kawiarnia, która pojawiła się przy ul. Prostej 18. Mają dobre herbaty, pyszne czekolady i ciasta. Kawiarnia organizuje różne spotkania i koncerty, ale wyróżnia się też tym, że nawiązuje i inspiruje do wiary.

Lokal znajduje się przy ul. Prostej 18.

Facebookhttps://www.facebook.com/NieboWmiescieOlsztyn/

Burgerownia

Najlepszą laurką dla tego lokalu będzie opinia jednego z nas, że to „najlepsze burgery w mieście”. W menu klasyka – od zwykłego burgera, po burgery z serem, ostre. Wyróżniają ich trzy rzeczy – smak – wszystko jest soczyste i dobrze przygotowane, własnej roboty sosy i… pankejki. 

Lokal znajduje się przy ul. Mochanckiego 3.

Facebook: https://www.facebook.com/burgeryolsztyn/

Bobby Burger

Nowe miejsce przy ul. Staromiejskiej. Jak nazwa sama wskazuje – chodzi o burgery. Bobby Burger startował w Warszawie, ale jest rozpoznawalny na tyle, że i w Olsztynie ma swoich fanów. 

Lokal znajduje się przy ul. Staromiejskiej 13.

Facebook: https://www.facebook.com/Bobby-Burger-Olsztyn-1315232925204727/?fref=ts

Krova Grill&Pub

Teraz przenosimy się ze Starego Miasta na Jaroty. Tam, przy Hanowskiego otworzyło się nowe miejsce – Krova Grill&Pub. Lokal promuje się jako steakhouse, ale w menu są też burgery z wołowiny długodojrzewającej. Sprawdźcie sami!

Lokal znajduje się przy ul. Hanowskiego 9/61.

Facebookhttps://www.facebook.com/KROVA-grillpub-659642407527301/?fref=ts

Foodcourt w Galerii Aura

Nowe to nowe, a w Centrum Handlowym Aura pojawiły się nowe miejsca z jedzeniem – W strefie z jedzeniem pojawił się Olimp, Asia Hung i cukiernia Sowa.

Express Oriental w Galerii Warmińskiej

W ostatnich miesiącach odbyło się jeszcze jedno otwarcie – w Galerii Warmińskiej pojawił się bufet z jedzeniem azjatyckim – Express Oriental.

Autor: mrcwojcik