Wiecie, czym jest Warhammer Fantasy Battles? To najpopularniejszy system bitewny, jeśli chodzi o gry bitewne. Warto to wiedzieć, bo niedługo w Pradze olsztyniak wraz z zespołem powalczy w Drużynowych Mistrzostwach Europy!

Świat przedstawiany w tym systemie przypomina nasze średniowiecze, ale uzupełnione o… fantastykę. Na WFB składają się książki, gry, a także to co istotne – figurki i farbki. To gra, w której ważna jest strategia, ale i to jak kostki upadają. W grę można grać minimum w 2 graczy.

7-9 sierpnia w Pradze odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy. O tytuł walczyć będzie też kadra polskich zawodników. W ośmioosobowym składzie jest też nasz reprezentant – Paweł Prusaczyk.  Żeby dostać się do kadry, zawodnik wygrał tytuł Master w Szczyrku i zdobył trzecie miejsce na turnieju w Poznaniu.

Polacy mają duże szanse na wygraną w Pradze. Turniej rozgrywany jest już po raz dziesiąty, a nasi zawodnicy wygrywali go 3 razy, a 4 razy zajęli drugie miejsce. W turnieju biorą udział zespoły z całego świata od USA po Nową Zelandię.