Marta Wasilewska-Frągnowska, Ewa Plichta-Lubieniecka – dwie uzdolnione kobiety, dwie różne wystawy, ale jedno miejsce. 30 lipca w galerii sztuki BWA odbędzie się podwójny wernisaż. Zapraszamy!

Wernisaż obu wystaw odbędzie się 30 lipca o godzinie 18:00. Wystawy będzie można oglądać do 13 września.

Marta Wasilewska-Frągnowska to absolwentka PLSP w Olsztynie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyplom ukończenia studiów z wyróżnieniem na kierunku Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych otrzymała w 2008 r. W 2013 r. uzyskała stopień doktora w zakresie sztuk pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W 2009 r. została wyróżniona stypendium Rady Miasta Olsztyn. Autorka wielu wystaw indywidualnych, m. in. Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”, Elbląg 2007, Galeria „Obora”, Glotowo 2008, Centrum Kultury, Dobre Miasto 2008.

Sprawdź wydarzenie: „Podróż”

Wystawa „Podróż” jest wynikiem refleksji dotyczącej nieustannego odkrywania własnego miejsca w świecie oraz inspiracji artystycznych Marty Wasilewskiej-Frągnowskiej. Urodzona i wychowana na Warmii od zawsze poszukiwała w strukturach malarskich odpowiednika bardzo charakterystycznego krajobrazu, który w pewnym momencie stał się jej wewnętrznym pejzażem. Poszukiwanie zależności pomiędzy krajobrazową przestrzenią a emocjonalną interpretacją świata natury stało się jej znakiem rozpoznawczym.

Autor: Marta Wasilewska-Frągnowska

Autor: Marta Wasilewska-Frągnowska

Marta Wasilewska-Frągnowska „Podróż”
31 lipca – 13 września, sala kameralna
Ewa Plichta-Lubieniecka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych olsztyńskich artystek. Malarka, rysowniczka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w 1981 roku w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Edmunda Piotrowicza. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. W 2004 roku otrzymała nagrodę w IV Biennale Plastyki Olsztyńskiej za obraz „Szczęśliwe Mazury…”.

Sprawdź wydarzenie: „Taki pejzaż”

Wiodącym tematem prac artystki jest okoliczny pejzaż. Jej malarstwo charakteryzuje się bogactwem barwy, faktury i formy, przez co bardziej przywodzi na myśl fantazyjną abstrakcję niż realistyczne panoramy. Ewa Plichta-Lubieniecka urzeka widza intymnym zachwytem nad rodzinnymi krajobrazami, wciąga go w zadumę nad tożsamością i związkiem z naturą. Twórczość artystki to radość, energia i bogactwo barw, które stanowią swoisty hołd życia.

Ewa Plichta-Lubieniecka „Taki pejzaż”
31 lipca – 13 września, sala główna