Poznaliśmy już listę projektów zgłoszonych do kolejnej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz zacznie się głosowanie na najlepsze i najciekawsze z nich.

To trzecia edycja OBO. W tym roku, w głosowaniu weźmie udział 29 wniosków ogólnomiejskich i 111 osiedlowych. Na razie potrwa promocja projektów, a swoje głosy będziemy mogli oddawać od 12 do 27 września. Wyniki głosowania poznamy na początku października.

 

 

Sprawdź: Lista projektów ogólnomiejskich

Sprawdź: Lista projektów osiedlowych

Projekty osiedlowe

Jeśli chodzi o projekty osiedlowe, to w większości dotyczą one zagospodarowania terenów rekreatyjnych, sportowych czy chodników i dróg osiedlowych.

Mieszkańcy osiedla Kormoran będą mogli zagłosować m.in. na zatrudnienie przeprowadzacza na przejściu przy ul. Piłsudskiego 44. Jeden z zaprojektowanych projektów dotyczy stworzenia boiska do mini piłki nożnej w Parku Kusocińskiego czy zakup audiobooków dla Planety 11.

Mieszkańcy Gutkowa zaproponowali połączenie dwóch plaż jeziora Ukiel, a ich sąsiedzi z osiedla Nad Jeziorem Długim chcieliby zamontować w okolicy poidełko miejskie.

Jakie jeszcze projekty osiedlowe będą walczyć o głosy? Między innymi święto ulicy Pana Tadeusza (Pojezierze), mikro muzeum „Zabytki z Barbakanu” (Śródmieście), kocia kawiarnia (Nad Jeziorem Długim), czy Rap Festiwal (Śródmieście).

Projekty ogólnomiejskie

Mieszkańcy zgłosili też propozycję utworzenia Parku Zacisze u zbiegu Bukowskiego i Bartąskiej. Szacowany koszt to milion złotych. Inny projekty dotyczy udostepnienia przestrzeni Starego Miasta na działalność artystyczną – Rynek Sztuki.

Jedną z ciekawszych propozycji jest stworzenie kampanii promocyjnej Olsztyn – Lato 2016 z wykorzystaniem działań w Internecie i telewizji.

Po raz kolejny pojawia się też pomysł roweru miejskiego czy Łynostrady.

Zaproponowano także stworzenie skateparku, sceny koncertowej w Parku Kusocińskiego czy organizację Andergrant Music Festival, na którym miałyby zagrać takie kapele jak Lao Che, Luxtorpeda czy Łydka Grubasa.

Ciekawa propozycja dotyczy też stworzenia psiej strefy, w której będzie tor przeszkód, plac zabaw i niezbędne dystrybutory woreczków na śmieci.