Przed nami fajne wydarzenie, które dorosłych przeniesie w czasy dzieciństwa, a tych młodszym da trochę wytchnienia od szkoły. Zapisy do Olsztyńskich Mikołajek wystartowały 🙂

Olsztyńskie Mikołajki to inicjatywa trzech młodych ludzi, którzy chcą zrobić coś fajnego i niecodziennego dla mieszkańców Olsztyna. Zasady są proste – najpierw zapisujemy się na stronie. Podajemy swoje dane i piszemy list do świętego Mikołaja. Organizatorzy zachęcają, żeby był jak najbardziej kreatywny, ale także żeby uwzględnić limit cenowy – 30 złotych!

Zapisy do wydarzenia: TUTAJ

– Przykład? Możemy napisać, że chcemy dostać jednorożca, a wtedy osoba, która nas wylosuje może namalować go na kartce, uszyć lub napisać wiersz/piosenkę o jednorożcu. Liczy się po prostu kreatywność – przekonują organizatorzy.

Zapisy trwają do 8 listopada. Potem nastąpi losowanie uczestników. Każda osoba, która się zapisze dostanie… imię i list do św. Mikołaja innej osoby. Od tej pory ma kilka tygodni na stworzenie lub kupno prezentu w limicie 30 złotych. – Rozdanie prezentów odbędzie się 5 grudnia podczas specjalnej imprezy dla uczestników – wyjaśniają organizatorzy.

Już wchodząc na imprezę, uczestnicy zostawiają prezenty organizatorom i… elfom, które podczas imprezy rozdają je. Ale to nie jedyny element mikołajkowej zabawy. – Będzie jak w szkole! Planujemy wspólne ubieranie choinki, pieczenie pierników, śpiewanie kolęd czy czytanie bajek – mówi Marcin Wójcik, pomysłodawca projektu. – Mamy fajnych partnerów, dzięki którym impreza będzie po prostu mega!

Zapisy do wydarzenia: TUTAJ