Po raz 11. w Olsztynie startują Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne. To ogólnopolski konkurs organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. W tym roku fotografowie mogą zgłaszać swoje zdjęcia w trzech kategoriach: człowiek (portret, reportaż, akt, ludzie), przyroda (pejzaż, fauna, flora) i architektura. Swoją pracę można zgłosić do 30 września.

W każdej z kategorii jury przyznaje nagrody i unikatowe statuetki: Złote, Srebrne i Brązowe Szkło. Przyznawane jest również Grand Prix – nagroda im. Ryszarda Czerwińskiego fundowana przez Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza. W tym roku jest to lustrzanka cyfrowa Nikon D5200 z dwoma obiektywami: 18-55 mm VR II oraz 70-300 mm Di LD.

Więcej o konkursie i nagrodach: http://www.omf.mok.olsztyn.pl/

Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane będą podczas uroczystej Gali Finałowej oraz na wystawie pokonkursowej w Galerii Amfilada MOK w Olsztynie. Prace zostaną zaprezentowane też w publikacjach prasowych i internetowych.

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne w ciągu jedenastu lat na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń fotograficznych w Polsce. Każda edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, głównie dzięki znakomitej obsadzie jurorskiej (Ryszard Czerwiński, Izabela Jaroszewska, Marek Marcinkowski, Igor Omulecki, Jacek Poremba, Tomek Sikora, Paweł Staszak, Mieczysław Wieliczko) i wysokiemu poziomowi artystycznemu.

Prace można składać do 30 września 2015. 16 października odbędą się obrady jury, a 5 listopada odbędzie się gala finałowa i wernisaż wystawy. Opłata za uczestnictwo wynosi 25 złotych. Cały dochód z opłat uczestników jest przeznaczany na obsługę konkursu i nie zasila budżetu Organizatora.

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz niezbędne do przystąpienia do konkursu karta zgłoszenia i ankieta personalna do wglądu i pobrania na stronie www.omf.mok.olsztyn.pl

Koordynator konkursu: Paweł Staszak, Tel. 89 522 13 71.