W najbliższy czwartek (3.09) biblioteka Planeta 11 świętuje swoje 11 urodziny. Z tej okazji bibliotekarze zapraszają do swojej siedziby przy al. Piłsudskiego 38 na specjalne promocje i inne niespodzianki.

Po wakacjach Planeta 11 wraca do swoich starych godzin otwarcia, czyli od poniedziałku do piątku (10-19) i w soboty (9-15). Poza tym 3. września  to tradycyjne urodziny tej wyjątkowej placówki.

Dla stałych czytelników zostanie przygotowana promocja „Zapisz znajomego do biblioteki”. Osoba, która przyprowadzi tego dnia znajomego dostanie w prezencie abonament na media na 3 miesiące a nowo zapisany czytelnik otrzyma abonament na miesiąc.

O godzinie 11.00 odbędzie się konkurs na oficjalnym profilu Planety 11 na facebooku https://www.facebook.com/pages/Planeta-11-Biblioteka-Multimedialna-w-Olsztynie/148654591825596

Z kolei na kinomanów o godz. 20.30 czeka nie lada gratka, bo nowość na DVD, czyli pokaz najnowszej części serii o „wściekłych” wyścigach samochodowych.

Poza tym przez cały dzień na ekranie będzie można oglądać zdjęcia z najważniejszych wydarzeń z życia Planety 11 (przy kawie, ciasteczkach i cukierkach)/

Przypomnijmy, że Planeta 11 to biblioteka multimedialna, która ma w swojej ofercie niemal 25000 książek i ponad 8000 multimediów (filmy na DVD i Bluray, muzyka, gry na PS3/Xbox, audiobooki). Oferuje też szeroki dostęp do programów edukacyjnych. Organizuje również wiele bezpłatnych zajęć, m.in. kawiarenki językowe, zajęcia plastyczne, lekcje biblioteczne. W tym roku zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najlepsze wydarzenie z okazji Tygodnia Bibliotek (za happening rekreacyjno-literacki „Zaczytani-Zabiegani”).