Kupstudenta.pl to serwis założony przez dwie olsztynianki – Katarzynę Targońską i Agnieszkę Lempę. Ma pomagać studentom w znalezieniu drobnych zadań, za które mogą dostać zapłatę. Rozmawialiśmy niedawno z założycielkami serwisu.

– Skąd się wziął pomysł na kupstudenta.pl?

Agnieszka Lempa: – Pomysł wziął się z życia. Obie miałyśmy swoje dziwne, problematyczne sytuacje. Jak na przykład, Kasia będąc studentką nie miała za co iść na imprezę, albo ja nie miałam możliwości ani czasu zrobić wszystkiego, co powinnam, bo brakowało mi rąk do pracy. Nasze problemy się spotkały i stąd wziął się pomysł na kupstudenta.pl.

 – Na czym polega działanie serwisu?

Katarzyna Targońska: – Na łączeniu studentów i potencjalnych klientów, czyli tych, którzy szukają zatrudnienia i tych, którzy są w potrzebie, żeby wykonać im jakąś prace.

 – Co musi zrobić student, żeby ktoś go kupił?

AL: – Wystarczy zarejestrować się na naszym portalu, stworzyć swój profil i odpowiedzieć na kilka prostych pytań, na przykład w jakich dziedzinach chciałbyś pomagać. Musisz odpowiedzieć, czy jest to mechanika czy może opieka nad dzieckiem. Różne są grupy zleceń, także trzeba zaznaczyć to w czym jesteśmy najlepsi. Warto napisać też parę słów o sobie. Dobrze jest też dodać zdjęcia, bo to wyróżnia spośród innych. To tyle.

 – Co zyskuje na tym pracodawca?

AL.: – Zyskuje to, że może sam podejmować decyzję, kto do niego przyjedzie i za ile wykona daną czynność. No i przede wszystkim oszczędza czas.

KT: – Co ważne, my nie pobieramy opłat ani od studenta, ani od osoby zlecającej konkretne zadania.

 – Co robili już studenci poprzez Wasz serwis?

AL: – Było już sprzątanie mieszkanie, nauka języka angielskiego. Było też zlecenie jednej z firm, która robiła akurat imprezę zamkniętą i szukała parkingowego. Każdy coś dla siebie znajdzie.

 – Czy same już skorzystałyście z usług studentów?

AL: – Ja korzystałam już na początku działania. Wynajęłam studenta do posprzątania mojego pokoju. Nie zawsze starczało mi czasu, więc to było dobre rozwiązanie. Zapłaciłam za to 20 złotych plus premia.

 – Ilu już macie studentów w bazie?

KT: – W bazie mamy około 150 studentów, ale to nie są tylko studenci z Olsztyna, ale też z Warszawy, Torunia czy Gdańska. Wiadomości się roznoszą, a studentów przybywa.

 – Jakie cele przed Wami? Czego sobie życzycie?

KT: – Przede wszystkim, żeby portal się rozwijał. Na razie szukamy ludzi, którzy będą nas wspomagać. Nie tylko finansowo, ale także barterowo.

Rozmawiał mw