Większość z nas zgodzi się chyba, że starówka jest sercem Olsztyna. Tu odbywa się duża cześć życia kulturalnego naszego miasta. Tu spotykamy się ze znajomymi w restauracjach, pubach i kawiarniach. Tu spacerujemy z rodziną.

Mimo, iż pojawiają się nowe miejsca takie jak CSR Ukiel lub Park Centralny to w dalszym ciągu starówka pełni dla nas ważną rolę. Co do tego zgadzamy się ze sobą. Przynajmniej w większości.

Jesteśmy również zgodni co do tego, że Starówka nie może stać w miejscu i przydałoby się jej trochę pomóc. Od lat rozmawiamy o parkowaniu samochodów, miejscach dla rowerów, rotacji pubów i dobrych połączeniach z innymi częściami miasta. O ile zgadzamy się, że trzeba coś zrobić o tyle kierunek i sposób zmian często nas dzieli.

Bez względu na to kto, w której dyskusji ma rację – wszyscy posługujemy się opiniami. Brakuje nam danych. Pomyśleliśmy, że warto to zmienić.

Stworzyliśmy prostą ankietę i zaprosiliśmy właścicieli lokali do współpracy. Dzięki sponsorom udało nam się sprowadzić koszty do  97 PLN netto per lokal. Z ponad 60 odwiedzonych miejsc dołączyło do nas 14.

Wydrukowaliśmy 10 tysięcy ankiet, które możecie znaleźć u naszych partnerów między 27 listopada a 13 grudnia. Wyniki opublikujemy na przełomie roku.  Wszelkie opinie mile widziane! 🙂

 

wizualka_US_c wizualka_US_tyl_c
 

Bardzo dziękujemy wszystkim partnerom, dzięki którym udało nam się zrealizować ten projekt. 

  casablanca     ceska hospoda
carpenter      coffe station          cudne manowce
dziupla    greco     Highlander      house cafemalta cafe         słodycz     
sphinks   tabasco   via napoli
freedom
green taxi
wektor 77
Ps. kolejna ankieta za około 6 miesięcy. 🙂