W maju Teatr Jaracza przygotował dla widzów dwie premiery. Pierwszy spektakl – „Złoty smok” będzie można zobaczyć już 9 maja.

„Złoty smok” to sztuka Rolanda Schimmelpfenniga. Rzecz dzieje się w chińsko-tajsko-wietnamskiej restauracji „Złoty Smok”, prowadzonej przez emigrantów. Jeden z nich, młody Azjata, zmaga się z bólem zęba i właśnie wokół tego problemu zbudowana jest oś dramatu. Historie pracowników restauracji i ich gości, przeplatane są fantasmagoryczną opowieścią o Mrówce i Świerszczu.

To spektakl, który z pewnością spodoba się miłośnikom stylu Tima Burtona czy Quentina Tarantino. W obsadzie spektaklu są: Joanna Fertacz, Małgorzata Rydzyńska, Jarosław Borodziuk, Grzegorz Gromek i Dominik Jakubczak.

Więcej o spektaklu: „Złoty smok”

mat. Teatru Jaracza

mat. Teatru Jaracza

Jeszcze w maju, na deskach Teatru zobaczyć będzie można spektakl „Dziwka z Ohio” w reżyserii Adama Sroki. Sztuka Hanocha Levina jest seansem humoru, ekscytacji i mądrości. W urodzinowy wieczór Ojciec szuka obiektu dla swojej namiętności. Wszystko stawia „na jedną kartę”, by spełnić swoje pragnienie. Wraz z Synem i Dziewczyną z ulicy chciałby zrozumieć swoje przemijanie, odchodzenie, wygasanie. Spektakl z komedii przeobrazi się w piękną przypowieść o nieuchronności upływu czasu i szczęściu chwili.

Premiera spektaklu odbędzie się 22 maja. W obsadzie są: Alicja Kochańska, Dawid Dziarkowski i Artur Steranko.

Więcej o spektaklu: „Dziwka z Ohio”