Każdy, kto odwiedzi Expo Mazury w Ostródzie w dniach 13 – 15 października, będzie mógł poczuć się niczym w pradawnej puszczy. W tym czasie, bowiem będą odbywać się targi Hubertus Arena, wydarzenie w całości dedykowane branży łowieckiej, myśliwskiej oraz leśnej jak również szeroko pojętemu outdoorowi  i  survivalowi. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministerstwa Środowiska, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela oraz Polskiego Związku Łowieckiego

To zorganizowane po raz czwarty wydarzenie, przy każdej edycji gromadziło ponad 10 000 odwiedzających. Październikowe wydarzenie będzie wspaniałą okazją  do rozpropagowania  bogatej, polskiej tradycji myśliwskiej na terenie północnej Polski, jednym z najciekawszych  i  najatrakcyj-niejszych terenów łowieckich w Europie. Wśród wystawców zobaczyć będzie można miedzy innymi dystrybutorów i producentów optyki, amunicji, broni, odzieży i obuwia dla myśliwych. W trakcie wydarzenie odwiedzający będą mogli wysłuchać paneli dyskusyjnych, spotkać się z przedstawicielami poszczególnych gałęzi handlu oraz ekspertami i specjalistami w dziedzinie rynku myśliwskiego.

Przygotowaliśmy również specjalny konkurs dla członków kół łowieckich. Przez dwa dni myśliwi będą mogli sprawdzić się w konkurencjach wiedzowych oraz sprawnościowych z zakresu myślistwa i wiedzy o lesie. Najlepsze koło łowieckie otrzyma nagrodę niespodziankę ufundowaną przez Pracownie Mebblarska MebS Meble Gdańskie.

Ważnym punktem targów będzie ścieżka edukacyjna przygotowana we współpracy z Lasami Państwowymi oraz Polskim Związkiem Łowieckim. Podczas nauki wśród drzew, dzieci i młodzież nauczą się, jak funkcjonuje las, poznają jego mieszkańców, oraz sposoby, w jakie możemy chronić naszą przyrodę.

W trakcie targów zostanie również zaprezentowana szeroka oferta kulinarna producentów dziczyzny oraz domorosłych mistrzów kuchni. Uwieńczeniem tej części Hubertus Areny będzie konkurs na najlepsze danie kuchni myśliwskiej. Jury pod przewodnictwem Wojciecha Charewicza – wybitnego znawcy kuchni– wyłoni najlepszego kucharza specjalizującego się w dziczyźnie w północnej Polsce.

Wydarzenie jest organizowane równolegle z VIII edycją Targów Ogrodniczych Zielona Arena. Jesień to świetny okres do podsumowań sezonu handlowego w sklepach i centrach ogrodniczych oraz planach towarowania oraz przygotowania przestrzeni ogrodowych na sezon 2017-2018. Tu znajdziesz wszystko – produkty i akcesoria, ale także przepiękne rośliny – drzewka, sadzonki, krzewy i kwiaty. Niezależnie od tego, czy chcesz zaaranżować duży ogród czy myślisz o tym, by odmienić balkon – zapraszamy na ósmą edycję Zielonej Areny.

Imprezie towarzyszyć będzie strefa regionalnej żywności i innych produktów regionalnych, gdzie można będzie spróbować pyszności z Warmii i Mazur i dokonać zakupów przydatnych na długie jesienne wieczory.

Zapraszamy w dniach 13-15 października 2017 do Expo Mazury!