Niedługo rozpoczną się Olsztyńskie Noce Bluesowe. W tym roku, oprócz koncertów, na uczestników czeka jeszcze wyjątkowa atrakcja – street artowe malowanie z bluesowym akcentem. To jeden z elementów konkursu Olsztyn Street Art Garden. Prace można realizować do 9 sierpnia.

To 15. edycja Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Oprócz koncertów takich gwiazd jak Noah Wotherspoon czy Dżem, na fanów bluesa czeka wyjątkowe street artowe malowanie z bluesowym akcentem. O co chodzi? – W piątek, 15 lipca (o godz. 14:30), spotykamy się przy Galerii Sowa i tam miksujemy street art z bluesem. Będziemy malować bluesowy mural, a w trakcie jamował będzie zespół GRUFF! – wyjaśnia Andrzej Sadowski, pomysłodawca olsztynstreetart.pl.

Malowanie podczas Nocy Bluesowych to jedno z wydarzeń promujących drugą edycję konkursu Olsztyn Street Art. Garden. Każda osoba, która ma pomysł może się wykazać, a nasze miasto wzbogaci się o kolejne dzieła street artowe.

Forma prac jest nieograniczona – mogą to być tradycyjne graffiti, murale, ale również różnego rodzaju instalacje w przestrzeni miejskiej czy szablony. – W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby pełnoletnie, jak i te które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia ale mają zgodę opiekunów prawnych. W zgłoszeniu do konkursu trzeba min. podać lokalizację pracy (którą organizator musi zaakceptować) i wstępny szkic – zapowiadają organizatorzy.

Zgłoszenia można wysyłać do 9 sierpnia poprzez stronę http://olsztynstreetart.pl/konkurs. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu oceni jury,  a wyniki zostaną ogłoszone kilkanaście dni później na specjalnej imprezie. Pula nagród dla najlepszych twórców to w sumie 8 tysięcy złotych i upominki.