Pod koniec czerwca w Parku Centralnym odbędzie się duża street artowa impreza. Będziemy oczywiście malować, ale wśród atrakcji są m.in. zajęcia z nauki tańca hip-hop czy duże grillowanie.

Street Art Garden Party to jedna z pierwszych takich imprez w Olsztynie. 27 czerwca, o godzinie 12 zacznie się wielkie malowanie i grillowanie. Uczestnicy będą mogli rozłożyć się na leżakach i zjeść jedzenie z grilla, albo wziąć udział w zajęciach z nauki tańca hip-hop czy zajęciach z DJ-em. Dodatkowo, na miejscu rozstawione zostaną specjalne płyty, na których każdy będzie mógł namalować swój własny street!

Tego dnia zostanie rozstrzygnięty także konkurs Olsztyn Street Art Garden. Uczestnicy mają stworzyć prace o charakterze streetartowym, tzn. realizowanych w przestrzeni miejskiej. Forma prac jest nieograniczona – mogą to być tradycyjne graffiti, murale, ale również różnego rodzaju instalacje w przestrzeni miejskiej. Swój udział można zgłosić na stronie Olsztyn.eu. Należy tam podać swoje dane, ale także opis pracy i to, gdzie zostanie ona wykonana. Najlepsze prace zostaną nagrodzone – za I miejsce 2500 zł, za II – 1500 zł i za III – 1300 zł.

Organizatorami konkursu i imprezy jest Olsztyn Street Art i Urząd Miasta. W akcję zaangażowało się też Stowarzyszenie Arka, które będzie pomagać przy wydarzeniu.