Wielka Gra to coroczny turniej, organizowany w Planecie 11, w którym mogą się sprawdzić  miłośnicy literatury. W ubiegłych latach tematem przewodnim był m.in. Hobbit lub Igrzyska Śmierci. W tym roku bibliotekarze jako głównego bohatera wybrali Harry’ego Pottera. Eliminacje odbędą się 7. listopada, zaś wielki finał 19. listopada.

Dlaczego Harry Potter? Bo jego popularność nie słabnie. Dodatkowo właśnie nastąpiła premiera nowej części „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Jednak w Planecie 11 pytania będą dotyczyć tylko siedmiu poprzednich książek, czyli: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci. Co ważne, pytania będą dotyczyć tylko książek a nie filmowych adaptacji. Dlatego radzimy dobrze zaznajomić się z lekturą.

Wielka Gra składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszy to eliminacje, które są zaplanowane na 7. listopada o godzinie 16.30 i odbędą się nie tylko w Planecie 11, ale też w innych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszyscy biorący udział w eliminacjach otrzymają do rozwiązania test składający się z około 40 pytań (otwartych i zamkniętych). Najlepsi uczestnicy uzyskają awans do finału. Ten zaś odbędzie się w Planecie 11, 19. listopada o godzinie 12.00.

Udział jest bezpłatny i bez ograniczeń wiekowych. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, ale pytania lub ewentualne zgłoszenie chęci uczestnictwa w konkursie prosimy przysyłać na adres: kasia.mierkowska@planeta11.pl i kasia.tomaszewicz@planeta11.pl.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, m.in. abonamenty na multimedia do Planety 11, książki i gadżety z Harrym Potterem, wejściówki do kina i innych olsztyńskich obiektów kulturalnych.

Więcej informacji oraz regulamin  na stronie: www.planeta11.pl