ENEMEF: Walentynki/Antywalentynki to propozycja zarówno dla tych, którzy przepadają za romantycznymi wieczorami w kinie i lekkimi filmami o miłości, jak i dla tych, którym mrok sali kinowej kojarzy się wyłącznie z dobrymi dreszczowcami. Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są dwa podwójne zaproszenia do kina. Do wyboru są dwa repertuary: walentynkowy z przezabawnymi komediami romantycznymi i antywalentynkowy z mrożącymi krew w żyłach thrillerami.

Repertuar walentynkowy:

– błyskotliwa i zaskakująca PLANETA SINGLI – zaledwie tydzień po premierze!

– mądry i zabawny KOCHA, LUBI, SZANUJE,

– lekkie i wciągające SŁOWO NA M.

Repertuar antywalentynkowy:

– demoniczny i tajemniczy THE BOY – dwa tygodnie po premierze!

– trzymający w napięciu LABIRYNT,

– klimatyczny i niepokojący DAR.

ENEMEF: WALENTYNKI/ANTYWALENTYNKI odbędzie się 12 lutego (piątek). Ceny biletów: od 23 do 32 zł za całą noc w kinie (trzy filmy). Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite). Godzina rozpoczęcia i zakończenia: Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 4:00 rano (zestaw walentynkowy) i ok. 4:30 rano (zestaw antywalentynkowy). 

Planeta Singli” – pokaz tydzień po premierze! (repertuar walentynkowy)

Ania (Agnieszka Więdłocha) jest nauczycielką muzyki, niezbyt pewną siebie, o romantycznej duszy. Swojej wielkiej miłości poszukuje w internecie na portalach randkowych. W walentynkowy wieczór dziewczyna spotyka Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy, a przy tym najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Mężczyzna proponuje Ani, aby została bohaterką jego show. Wkrótce program o szalonych randkach Ani staje się hitem. Nieoczekiwanie kobieta trafia na mężczyznę idealnego i nagle wszystko zaczyna się komplikować…

Gwiazdorska obsada, błyskotliwy humor oraz moc niespodzianek zagwarantują widzom doskonałą rozrywkę.

Kocha, lubi, szanuje” (repertuar walentynkowy)

Cal wiedzie idealne życie aż do momentu, w którym żona go zdradza i występuje o rozwód. Zagubiony, samotny mężczyzna poznaje w barze Jacoba, który postanawia pomóc mu pozbierać się po rozstaniu i wprowadza go w świat zabawy, alkoholu i kobiet. Cal przechodzi przemianę, zaczyna nowe życie i osiąga szczęście. Niestety okazuje się, że to tylko pozory, mężczyzna szybko dostrzega, że w jego sercu nadal jest coś, co prowadzi go w miejsce, gdzie wszystko się zaczęło.

To mądra i poruszająca, a przy tym niezwykle zabawna opowieść o szukaniu drugiej połówki.

Słowo na M” (repertuar walentynkowy)

Lekki, zabawny i przyjemny film z odtwórcą Harrego Pottera w roli głównej, próbujący odpowiedzieć na odwieczne pytanie, czy możliwa jest przyjaźń miedzy kobietą a mężczyzną.

Wallace i Chantry łączy nić wzajemnego porozumienia odkąd tylko się poznali. Ponieważ Chantry jest zaręczona, relacja Wallacem opiera się wyłącznie na przyjaźni. Z czasem sytuacja zaczyna się komplikować i oboje muszą zmierzyć się z rosnącymi w nich uczuciami. Ich złożona historia wciąga i bawi sytuacyjnym humorem oraz soczystymi dialogami.

Film ukazuje miłość jako jedną z najwspanialszych rzeczy, jaka może spotkać człowieka, bez której trudno żyć. Jednocześnie ukazuje jej problematyczną, często zupełnie niezrozumiałą stronę.

The Boy” – pokaz dwa tygodnie po premierze! (repertuar antywalentynkowy)

Greta otrzymuje wymarzoną pracę jako niania w angielskiej posiadłości państwa Heelshire. Gdy przybywa na miejsce okazuje się, że chłopiec, którym ma się opiekować podczas wakacji jego rodziców, jest lalką ludzkich rozmiarów. Kobieta nie bierze na poważnie wymogów pracodawców i traktuje lalkę jako ich dziwactwo. Kiedy Greta nie wywiązuje się z poszczególnych punktów kodeksu opieki nad Brahmsem, w domu dochodzi do zatrważających zdarzeń. Wtedy zaczyna podejrzewać, że lalką władają złowrogie moce.

Film mocno trzyma w napięciu stopniowo odsłaniając kolejne fragmenty tajemniczej i zaskakującej historii.

Labirynt” (repertuar antywalentynkowy)

Keller Dover jest stolarzem w małym, amerykańskim miasteczku. Pewnego dnia jego 6-letnia córka wraz z koleżanką zostają uprowadzone. Sprawą natychmiast zajmuje się policja. Trop prowadzi do kierowcy kampera, obok którego bawiły się dziewczynki. Mężczyzna zostaje aresztowany i wkrótce wypuszczony z powodu braku dowodów. Zirytowany swoją bezradnością i przekonany o winie podejrzanego Keller postanawia wziąć sprawę w swoje ręce.

Film wstrząsa i porusza do głębi ukazując jak daleko może posunąć się zrozpaczony rodzic, by chronić swoje dziecko.

Dar” (repertuar antywalentynkowy)

Simon i Robin są młodym małżeństwem i właśnie kupują dom, w którym zaczną zupełnie nowe, rodzinne życie. Spotkany przypadkiem w okolicy Gordon, dawny kolega Simona staje się ich nowym przyjacielem domu, który regularnie przysyła przyjaciołom drobne upominki. Przyszłość Simona i Robin maluje się w jasnych barwach do chwili, kiedy podarunki stają się coraz bardziej przerażające, a pozornie przyjazny darczyńca okazuje się kimś innym niż się wydawało. Okazuje się, że za wszystkim stoi mroczna przeszłość Simona…

To niebanalny, inteligentny thriller psychologiczny z intrygą w tle, który gwarantuje widzom uczucie zaciekawienia i niepokoju na cały czas seansu.