WarCcraft to popularna seria gier studia Blizzard. Skoro gra, przyciągała miliony widzów, to naturalną konsekwencją było wydanie książek i nakręcenie filmu w tym klimacie. Od połowy czerwca w kinach można oglądać film „Warcraft: Początek”. A my, razem z olsztyńskim Multikinem, mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy książki ze świata Warcrafta!

Nadchodzi wojna! Wojna, jakiej nie widział świat. Żaden ze światów. Spokój Azeroth zostaje zaburzony miażdżącym atakiem Orków, którzy przeczuwają, że ich cywilizacja dobiega końca. Obie armie zetrą się w spektakularnej wojnie, jedna zostanie zniszczona, druga zgładzona. Ale wojna ma wiele twarzy, a walczyć musi każdy.

Film inspirowany kultową grą „Warcraft”. Dwa zwaśnione królestwa – zamieszkiwane przez ludzi Azeroth (Przymierze) i świat orków Draenor (Horda) – w walce przeciw sobie. Przymierze walczy o zachowanie porządku i bezpieczeństwo ludzi, Horda zaś o przetrwanie zagrożonego gatunku orków. Wzorem gry, twórcy filmu nie opowiadają się po żadnej ze stron. To widz musi zdecydować, któremu królestwu kibicuje. Film Duncana Jonesa przedstawia dzieje Warcraft, nie odwołując się bezpośrednio do żadnej konkretnej części gry, obejmuje całość historii.

Źródło: https://multikino.pl/pl/filmy/warcraft-poczatek

warcraft książki

Razem z olsztyńskim Multikinem mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy książki z serii Warcraft:

  • Warcraft
  • Warcraft: Duraton
  • World of Warcraft: Illidan