“Samograj Fest 3” to dwa dni koncertów zespołów z kręgu muzyki alternatywnej. W olsztyńskim klubie Amnezja w dniach 24 – 25 kwietnia zagrają m.in. Moskwa i Cuba do Zoo.

“Samograj Fest” to wydarzenie powoli wpisujące się w mapę kulturalną Olsztyna. Impreza muzyczna organizowana przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Samograj ma na celu integrację lokalnego środowiska muzycznego i promocję ciekawych zjawisk z zakresu kultury alternatywnej.

Trzecia już edycja “Samograj Festu” to przede wszystkim koncerty, wydarzenie rozpocznie jednak wystawa – w piątek 24 kwietnia o godz. 18:00 w Koszarach Dragonów przy ul. Artyleryjskiej odbędzie się wernisaż Beaty Jankowskiej “Wiedźmy – portrety: nad widzące, nad czujące, nad… “. Jak tłumaczy artystka projekt “Wiedźmy…” to interakcja społeczna z wykorzystaniem social media, jakim jest Facebook. Zaprosiłam kobiety różnych profesji do nadsyłania własnych fotografii, które pozwoliły do sportretowania ich jako istot nad czujących, nad widzących… Każda z Wiedźm otrzymała Imię i kilka słów o sobie… “. Na wystawie zaprezentowane zostaną portrety wykonane na bazie otrzymanych zdjęć. Oprawę muzyczną wernisażu zapewni olsztyński zespół Paprochy.

Od godz. 20:00 startują natomiast koncerty w klubie Amnezja przy ul. Żołnierskiej. Zagrają zespoły Cicha oraz Cuba de Zoo, dzień zakończy wspólny Jam Session. W sobotę natomiast w Amnezji będzie można usłyszeć aż cztery zespoły takie jak: Reszta Pokolenia, Applemint, Kamikaze oraz gwiazda imprezy – Moskwa.

Na zakończenie After party z muzyką prezentowaną przed DJ’ów Larego i Vojczoola. Wizualizacje do muzyki przygotują Marta Chyła i Żaneta Reliszko. Imprezę poprowadzi Arkadiusz Jakszewicz.

Dochód z biletów jest przeznaczony na pokrycie kosztów podróży zespołów do Olsztyna. Podczas imprezy sprzedawane będą przypinki – cegiełki w cenie 5 zł, dochód z których przeznaczony zostanie na działalność statutową Stowarzyszenia Samograj.