Wielkimi krokami zbliża się święto siatkówki plażowej w Olsztynie – FIVB World Tour Olsztyn Grand Slam 2015. Poznaliśmy już kolejne szczegóły dotyczące nie tylko wyglądu i rozmieszczenia boisk, ale także wydarzeń towarzyszących tej prestiżowej imprezie.

Postanowiliśmy, że stadion główny pozostanie nieco asymetryczny, dzięki czemu wszyscy kibice zarówno ci przebywający w Olsztynie, jak i ci przed telewizorami będą mogli w całej krasie podziwiać piękno miejsca, w którym impreza będzie się odbywała – informuje dyrektor turnieju Rafał Pośpiech.

Stadion główny zostanie zbudowany za hotelem Omega. Jednak, zgodnie z wytycznymi FIVB, boisk będzie w sumie pięć. – Staraliśmy się tak zaplanować rozmieszczenie wszystkich boisk by przez cały ten okres można było korzystać z plaży miejskiej i jej głównych atrakcji – podkreślał Jerzy Litwiński, dyrektor techniczny turnieju, który odbędzie się na terenie CRS Ukiel w dniach 25-30 sierpnia.

Jednak poza piłką na wszystkich, którzy pojawią się na plaży w Olsztynie czekać będzie mnóstwo atrakcji – strefa wellness, strefa kibica, animacje dla dzieci i sporo innych niespodzianek. Obecnie do plaży doprowadzany jest szerokopasmowy Internet, organizatorzy typują także miejsca, które będzie można przeznaczyć na parkingi. A tych ma być około ośmiuset.