Kortez, odkrycie radiowej Trójki zagra w AnderGrancie  już 5 grudnia 2015 roku, i jest to wydarzenie którego nie można pominąć.

Kortez to tegoroczne odkrycie radiowej Trójki. 26-letni kompozytor i wokalista pochodzi z Iwonicza, jest wyedukowanym pianistą i puzonistą z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać, po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo.

W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: „Zostań”, „Joe” i „Co Myślisz?”. Cały nakład tego wydawnictwa został już wyczerpany. Utwór „Zostań” już stał się przebojem. Na Liście Przebojów Programu Trzeciego utrzymuje się od ponad 18 tygodni, najwyżej był na 3. miejscu.

Jego debiutancka płyta „Bumerang” to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. Jej premiera miałą miejsce  25 września 2015.

Ceny biletów:30 PLN (w przedsprzedaży) / 35 PLN (w dniu koncertu)

https://www.youtube.com/watch?v=mgWGR-g9mFQ

Piotr Stelmach „Trójka” – „Ten facet komuś kiedyś coś zrobi. Ciary.”
Jarek Szubrycht Red Bull Music – „Kortez. Ten miły, młody człowiek o aparycji osiedlowego łamacza nosów to utalentowany singer-songwriter o wielkiej wrażliwości. To bluesman spod bloku, który ani nie gra bluesa, ani nawet nie mieszka w bloku (…) – ale jest tak bardzo prawdziwy, że we wszystko mu uwierzycie. Ale panowie, dziewczyny lubią wrażliwych łobuzów, więc swoje narzeczone zabieracie na koncert Korteza na własną odpowiedzialność…”

Ceny biletów:30 PLN (w przedsprzedaży) / 35 PLN (w dniu koncertu)