Zeus, Closterkeller, Bracia Figo Fagot i Pan Maleńczuk w Anderze. Najbliższe dni będą obfitować w świetne koncerty. A my, mamy dla Was bilety do wygrania 🙂

ZEUS – 23.10

Agencja Don’t stop oraz wytwórnia Pierwszy milion zapraszają 23 października o godzinie 20.00 do klubu Nowy AnderGrant na premierowy koncert Zeusa z albumem „Jest super”. Zeus czyli Kamil Rutkowski to pochodzący z Łodzi raper i producent muzyczny działający od 1998 roku. Od 2006 roku razem z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion. Od czasu wygranej w ogólnopolskim konkursie na demo roku, w 2008 roku, Zeus wydał cztery solowe albumy:
– „Co nie ma sobie równych” (2008 – Embryo Nagrania)
– „Album Zeusa” (2009 – Embryo Nagrania)
– „Zeus, jak mogłeś?” (2011 – Embryo Nagrania)
– „Zeus nie żyje” (2012 – Pierwszy Milion)

Bilety w cenach:
25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu).
Support: AZJA, MONKA Soundystem (Emsi Janka x Kosa x Skeycik)

Closterkeller – 25.10

W ramach 11. edycji trasy, muzycy odwiedzą ponad 25 polskich miast, w których fani będą mieli okazję uczestniczyć w niepowtarzalnych, pełnych pasji i poezji widowiskach, z jakich słynie formacja Anji Orthodox.

Tegoroczne koncerty będą miały niepowatarzalny charakter z uwagi na jubileusz dwóch klasycznych albumów Closterkeller, które na stałe wpisały się w historię polskiego rocka: „PURPLE” i „SCARLET”. Zespół zdecydował się na szczególny ukłon w stronę publiczności i zaprezentuje specjalny program złożony z obu tych płyt w całości! Tym samym koncerty podzielone będą na dwie części: zimną i ognistą…
„PURPLE” – debiutancki album z 1990 r., stanowiący podsumowanie najwcześniejszego okresu działalności grupy i jedną z najważniejszych pozycji ówczesnej alternatywy. Płyta osadzona jest w stylistyce post punk i cold wave, zawiera klasyczne utwory „Purple”, „Maska”, „I jeszcze raz do końca”i „Nieuchwytny”, które zapewniły zespołowi zwycięstwo na wszystkich najważniejszych przeglądachi konkursach (m.in. Jarocin Festiwal).
„SCARLET” – najmocniejsze dzieło Closterkeller z 1995 r. Zdaniem wielu opus magnum i niezaprzeczalny sukces komercyjny – utwory takie jak „Scarlett”, „Śniło”, „Owoce wschodu” czy „Dlaczego noszę broń” przez długi czas utrzymywały się w czołówkach krajowych list przebojów, a sam album został uhonorowany Złotą Płytą.

Nowe wydawnictwo: Podczas trasy koncertowej zespół będzie promował wyjątkowe wydawnictwo – BOX (2 CD) wydany z okazji jubileuszu „SCARLET”

Otwarcie Klubu 18:00
support act: Rain of Sorrow 19:00
Closterkeller 20:00
Bilety 35/40 PLN

Bracia Figo Fagot – 29.10

Bracia Figo Fagot to fenomen. Początkowo istniał tylko w TV, ale na prośby fanów nagrał płytę i zaczął grać prawdziwe koncerty. Alternatywne disco polo grupy zaczęło przyciągać na ich występy tłumy – bilety na poprzednie koncerty w AnnderGrancie rozeszły się w mgnieniu oka.
Grupa powstała we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu „Kaliber 200 Volt”, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci, tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. BFF to „Figo – Fabian Barłoś”, czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz „Fagot – Szymon Filip Barłoś”, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty). 21 maja 2012 roku, nakładem S.P. Records, ukazała się debiutancka płyta grupy – „Na Bogatości”. Album zawierał utwory znane z serialu „Kaliber 200 Volt” w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Krążek jeszcze tydzień przed premierą znalazł się na pierwszym miejscu przedsprzedaży Empiku w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór „Bożenka”, do którego teledysk obejrzało już ponad 11 milionów użytkowników kanału Youtube. Drugi album kapeli to „Eleganckie Chłopaki”. Gościnnie wystąpił na nim Czesław Mozil. Wydawnictwo, podobnie jak poprzednie, przypadło do gustu publiczności, o czym świadczy fakt, że ta wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot. W październiku 2014 roku odbyła się premiera następnego longplaya zespołu – „Discochłosta!”.

BRACIA SOPRANO prezentują energetyczną mieszankę Rock’a, Pop’u, Disco, Szant, „Fasolek” i Regge, z jakże zabawnymi elementami kabaretu, potyczek słownych wymyślanych na żywo z czynnym udziałem publiczności. („Jak się bawicie …”) Świetnej zabawy dostarcza także parodiowanie charakterystycznych wykonawców, a także płynne a czasem zupełnie nieoczekiwane zmienianie stylu, rytmu i rodzaju muzyki także w trakcie grania pojedynczego utworu. Kolejną charakterystyczną cecha zespołu jest to, że z każdym kolejnym koncertem przyswaja on sobie kolejne rzesze wiernych fanów, którzy powracają na kolejne koncerty zabierając ze sobą nieświadome niczego ofiary powalającej muzyki Soprano.

Otwarcie bram: 18:00
Bracia Soprano 20:00
Bracia Figo Fagot 21:00
BILETY: 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)

Pan Maleńczuk – 31.10

31 października 2015 roku Maciej Maleńczuk, artysta – jak powszechnie wiadomo – nieobliczalny, zabierze swoich fanów w podróż do korzeni: mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania. Tym samym Pan Maleńczuk przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa.

O autentyczności przekazu Maleńczuka zawsze stanowiła bezkompromisowość. Nie inaczej będzie i tym razem: przepływu szczerych emocji między wykonawcą i słuchaczami nie zmącą żadne pochodzące z obcych źródeł dźwięki, a całą istotę bezpośredniego obcowania zapowiadają słowa, jakie pan Maleńczuk kieruje do swojej publiczności: „Stęsknionych za barwą mojego głosu – doceniających piękno i siłę moich tekstów, zapraszam na koncerty solowe firmowane tytułem Pan Maleńczuk. Rozwijając się jako artysta życzyłbym sobie by moje fanki i fani rozwijali się razem ze mną, a jak komuś się nie podoba, to niech wypieprza z sali”.

Bilety w cenie 59 zł (przedsprzedaż)

KONKURS!

Na wasze odpowiedzi czekamy do czwartku 21 października do godziny 22!