W październiku rozpocznie się kolejny sezon ligowy siatkarskiej PlusLigi. Indykpol AZS nie próżnuje. Do drużyny dołączyło już kilku nowych zawodników. Oto podsumowanie tegorocznych transferów.

Jakub Zabłocki

mat. Indykpolu AZS Olsztyn

mat. Indykpolu AZS Olsztyn

Młody zawodnik i wychowanego AZS-u.  Skończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale, a w poprzednim sezonie grał w KPS Siedlce.  Warto wspomnieć, że Jakub jest srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Kadetów z 2012 roku.

wiek: 20 lat
pozycja: libero
wzrost: 188 cm
waga: 82 kg

 

Paweł Woicki

pawelwoicki

Reprezentant Polski, Mistrz Europy z 2009 roku i mistrz Polski, po które sięgnął z PGE Skrą Bełchatów. Srebrny medalista siatkarskiej Ligi Mistrzów, trzykrotny wicemistrz PlusLigi i trzykrotny zdobywca Pucharu Polski. Do Olsztyna przychodzi z Transferu Bydgoszcz.

wiek: 32 lata
pozycja: rozgrywający
wzrost: 183 cm
waga: 76 kg

Marcin Waliński

marcinwalinski

25-letni przyjmujący, który do Olsztyna przychodzi z Bydgoszczy, gdzie grał od prawie sześciu lat. W 2012 roku zdobył Młodzieżowe Mistrzostwo Polski Młodej Ligi i otrzymał tytuł MVP. Zdobył jeszcze brązowy medal Młodej Ligi i brąz w Mistrzostwach Polski Juniorów.

wiek: 25 lat
pozycja: przyjmujący
wzrost: 196 cm
waga: 92 kg

Bram Van Den Dries

Bram_van_den_Dries

26-letni reprezentant Belgii. W 2013 roku wygrał z kadrą Ligę Europejską i został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. W swojej karierze grał m.in. we Włoszech (Latina Volley, Umbria Volley), Francji, a ostatnio w tureckim zespole Maliye Milli Piyango Ankara.

wiek: 26 lat
pozycja: atakujący
wzrost: 206 cm
waga: 101 kg

Filip Stoilovic

filip_stoilovic

Mistrz Serbii, MVP ligi serbskiej i przyjmujący w reprezentacji Serbii. Od kilku lat reprezentował barwy Crveny Zvezdy Beograd, z którą cztery raz wygrywał ligę.

wiek: 23 lata

pozycja: przyjmujący
wzrost: 195 cm
waga: 89 kg

Krzysztof Bieńkowski

bienkowski

Kolejny absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Wychowanek Skry Bełchatów. Ma już na swoim kilka sukcesów – mistrzostwo Młodej Ligi (i tytuł najlepszego rozgrywającego), brązowy medalista mistrzostw świata kadetów, wicemistrzostwo Europy juniorów.

wiek: 20 lat
pozycja: rozgrywający
wzrost: 198 cm
waga: 85 kg

Thomas Koelewijn

Koelewijn_big

Reprezentant Holandii, który na koncie ma już wygraną w Lidze Europejskiej. Grał m.in. w holenderskim Reflex Kampen czy belgijskim Top Volley Precura Antwerpen. Do Olsztyna przychodzi z francuskiej drużyny Arago Arago de Sète Volley-Ball.

wiek: 27 lat
pozycja: środkowy
wzrost: 207 cm
waga: 100 kg

Piotr Poskrobko (sztab szkoleniowy)

143220635612

Piotr Poskrobko wraca do Olsztyna jako II trener drużyny. Przypomnijmy, że jako zawodnik przez wiele lat grał w AZS-ie. W 2011 roku pełnił już rolę drugiego trenera, a potem asystenta. Ostatnio był trenerem Ślepska Suwałki. Z drużyną osiągnął dobre 5. miejsce, a w kolejnym sezonie zdobył brązowy medal.

 

 

Odeszli:

Zawodnicy: Levi Cabral, Juraj Zatko, Frantisek Ogurcak, Piotr Łuka, Grzegorz Szymański, Jakub Bik,

Sztab szkoleniowy: Wojciech Janas, Krzysztof Żabiński,